DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA'nın Girmediği Ev Kalmayacak

EBA'nın Girmediği Ev Kalmayacak

Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye Eğitim Sisteminin Yeni Sloganı olan Eğitimde Fırsat Adaleti kapsamında nitelikli eğitim içerikleri ile Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek uygulaması ilçelerimizde görev yapan şube müdürlerine anlatıldı.

               

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme ve koordinasyon toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Şener Bayram, BT İl Koordinatörü Mustafa Öğretir ve şube müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada "Bakanlığımızca EBA yenilerek Yeni Nesil, Veriye Dayalı Akademik Destek Platformu oluşturuldu. EBA Akademik Destek platformu yapay zeka mantığı ile çalışmakta. Her öğrenciyi kendi özelinde analize ediyor. Öğrenciye özel kişiselleştirilmiş eğtiim planı sunuyor. EBA Akademik Destek  resmi ortaöğretim kurumlarımızda öğrenim gören 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimize, velilerine, öğretmenlerine ve okul idarecilerine yönelik olarak hazırlandı. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin adeta çalışma koçluğu yapan bir platform haline getirildi. Öğrencilerimizin hazır bulunuşluk düzeyini analize eden platform, dersler yönünden güçlü ve eksik olduğu konuları tespit ederek çalışma stratejisi ve programı hazırlıyor.   

 

EBA Akemik Desteğin içeriğinde Ders Planları, Konu Kavrama Testleri, Deneme Sınavları, Rehberlik, Öğrenciye Özel Performans Raporları ve Videolu ders anlatımları yer almakta. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz  tüm bu içeriklere EBA web uygulaması ve Mobil Uygulama üzerinden günün 24 saati ulaşabilmektedir.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak EBA Akademik Destek Platformunun ilimizde yaygınlaşması ve yüksek oranda kullanımın sağlanması adına ilçe milli eğitim şube müdürlerimizler bir araya geldik. EBA çalışmalarının takibi ve öğretmen eğitimleri için ilçe koordinatörleri belirleyeceğiz. İlçe koordinatörlerimiz 30 saatlik bir eğitim alacaklar. Eğitim sonrası görevli oldukları ilçelerdeki okullardan birer temsilci seçerek eğitimler verecekler. Okul sorumlularımız görevli oldukları okullarında öğretmenlere ve öğrencilere tanıtım ve eğitimleri gerçekleştirecekler. Eğitimde Fırsat Eşitliği kapsamından EBA'nın girmediği ev kalmayacak" dedi.

 

09-03-202009-03-202009-03-2020

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.