DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Müdürümüzün 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler....

 

 

Denizli eğitim ailesi olarak 808 okulda 187.682 öğrencimiz ve 14.454 öğretmenimizle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılını tamamlanış bulunmaktayız.

 

Bu karne günümüz diğer karne günlerimizden farklı olarak, öğretmenlerimiz öğrencilerimizin gözüne bakarak karnelerini teslim edemeyecek. Bir taraftan bunun burukluğunu yaşarken diğer taraftan yeni tip koronavirüs salgınını sürecinde Bakanlığımızın da uygulamalarıyla çok başarılı bir uzaktan eğitim süreci geçirdik. Bu süreçte özveri gösteren tüm okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım

 

Sizler bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan kişilersiniz aynı zamanda birer rol modelsiniz. Öğrenciyle birebir göz teması kuran, gönül birliği sağlayan, çocukların ve gençlerin kendisine örnek aldığı eğitim öncülerisiniz. Geleceğin "Büyük Türkiye'si" sizlerin gayretleriyle şekillenmektedir. Bilimin ve teknolojinin her alanda hızla yenilendiği günümüzde sizlerin de her alanda donanımlı olmak için alanınızla ilgili ve  pandemi sürecinde gösterdiğiniz fedakâr emeklerinizi can-ı gönülden kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum.

 

Sayın velilerimiz;

 

 Sizlerin yaşadığı kaygı ve stres öğrencilerimize de yansıyacaktır. Sizlerin duygularınızı kontrol edebilmeniz hem öğrencilerimize güç verecek hem de yersiz kaygılarının önüne geçecektir. Sizlerden beklentimiz eğitim-öğretim hayatı boyunca olduğu gibi sınav dönemlerinde de öğrencilerimizin en büyük destekçileri olmanızdır.

 

Değerli öğrencilerimiz,

 

Sizlere olan özlemimizi yeni eğitim ve öğretim dönemine saklıyoruz. Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanan sevgili öğrencilerimiz elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yenilikçiliğe dayalı araştıran, sorgulayan; milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.

 

Bu vesileyle 20 Haziran 2020'de Liseleri Geçiş Sınavına, 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde ise Yükseköğretime Geçiş Sınavına girecek olan tüm öğrencilerime de başarılar diliyorum.

 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin cıvıltıları içerisinde yine bir arada olacağımız sağlıklı günlerde buluşmak üzere tüm öğrencilerime iyi tatiller diliyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.