DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ritim Sokağı eTwinning Projesi Online Yapılan Atölye Çalışması Sona Erdi

Ritim Sokağı eTwinning Projesi Online Yapılan Atölye Çalışması Sona Erdi

Dünya gelenelinde ve ülkemizde yaşanan pandemi sürecinde eğitim çalışmaları çok yönlü olarak olarak devam ediyor.  eTwinning projeleri ile eğitimciler çalışmalarını  dünyanın bir çok ülkesindeki meslektaşları ile paylaşma imkanını yakalamaktadırlar.

 

Bu projelerden birisi olan ve Türkiye'den 10 öğretmen ve Slovakya'dan 2 öğretmen ve öğrencilerinin katılımda bulunduğu Ritim Sokağı eTwinning Projesi'nin geçtiğimiz gün  kapanışı gerçekleştirildi.

 

İlimiz Pamukkale Hasan-Veli Üğür Anaokulu Öğretmenleri Ebru Öztürk, Kamile Mutlubaş ve Fatma Bağcıoğlu'nunda ortakları olduğu projede online olarak Müzik Atölyesi Ritim Şenliği yapıldı.

 

2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde hazırlanan Müzik Atölyesi-Ritim Şenliği proje kapanış etkinliği, uzaktan eğitim sürecinde olan birçok çocuğun evlerinde aileleriyle birlikte kaliteli ve etkili zaman geçirmelerine yardımcı oldu. Öğrtmenlerimizden Fatma Bağcıoğlu, atölye çalışmaları dahilinde Ukulele çalarak şarkı söyledi, Ebru Öztürk Ritim Çarkı Dijital Oyunu düzenleyip çocuklara keyifli dakikalar geçirti,  Kamile Mutlubaş'da  organizasyonun düzenlenme ve kayıt alma kısmında yer alarak projede  ilimizi en güzel şekilde temsil ettiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz  "İçinde bulunduğumuz süreçte öğrenciler en çok öğretmenlerini, okullarını ve arkadaşlarını özlediler. Dijital platformda da olsa öğrencilerimizin arkadaşları ile buluşup eğlenceli dakikalar geçirmeleri çok önem arz ediyor. Öğretmenlerimiz  uyguladıkları bu proje çalışmalarıyla, öğrencilerimizde ritim becerilerini ve  hayal güçlerini arttırırken; orff, beden perküsyonu ve kitapları bütünleştirerek multidisipliner bir yaklaşım kullanarak öğrencilerin gelişim alanlarını olumlu katkılar bulundular. Ayrıca içinde bulunduğumuz süreçte yappılan bu değerli çalışmalar velilerimiz tarafından beğeni ile karşılandı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.