DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) 2020 Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı

Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) 2020 Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı

2020 Kasım ayı Yönetici Gelişim Programı toplantısı 18 Aralık tarihinde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kayayurt ile ilimiz genelinde bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan okul müdürü, okul müdür yardımcıları ve müdür başyardımcıları olmak üzere toplam 90 kişinin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl yöneticilerin eğitimi, gelişimi için planlanan YÖGEP(Yönetici Gelişim Programı)'in amacı; İmam Hatip Okullarında görev yapan yöneticilerimizin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirip sürekli güncellemeleri, Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün eğitim politikaları, güncel öncelikleri ve yeni uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmaları ve bu çerçevede okul misyonu ve hedeflerini belirlemektir.

 

Toplantıda, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul tarafından 21.Yüzyıl Becerileri bağlamında Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarındaki yeni dönem anlatıldı.

 

Daire Başkanı İhsan Erkul, İmam Hatip Liselerinde uygulanan program çeşitliliği, Ortaokul ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde uygulanan Hafızlık Projesi, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Hedef 2020 Projesi uygulaması sonucunda TYT ve AYT sınavlarında Anadolu İmam Hatip Liselerinin zirve yaptığını bu sene de hedef 2021 projesinin uygulanacağını, İmam Hatip Okullarının tanıtımının önemli olduğunu ve İmam Hatip Okullarının tarihi sürecinde neler yaşandığı gibi konular üzerinde durdu.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.