DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Programı Gerçekleştirildi

İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Programı Gerçekleştirildi

Anadolu İmam Hatip Liseleri ile İmam Hatip Ortaokulları, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Müdür Baş Yardımcılarının Katıldığı Programın bu ayki konuğu Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Şimşek oldu. Aynı zamanda Din Felsefesi Öğretim Üyesi olan İsmail Şimşek "Modern Çağda yeni neslin duygu, düşünce ve davranışlarını anlamak" konulu sunumunu ve konferansını gerçekleştirdi.

YÖGEP Programının amacı; Eğitim yöneticilerinin, Eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri ve sürekli güncellemelerini sağlamak milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizle ilgili farkındalıklarını arttırmayı ve bu değerlerin, eğitime yansımalarını gözetmelerini sağlamaktır.

YÖGEP Programına İmam Hatip Okullarında görev yapan 75 yönetici katıldı:

Doç. Dr. İsmail Şimşek konuşmasında; Çocuklara ergenlik döneminde yaklaşımda bulunurken; Istakozlar gibi kabuk değiştirme döneminde kabuklarının çok narin olduğunu en küçük bir zedelenmede ömür boyu onun acısını çekeceklerini bilerek yaklaşımda bulunulmasını; bağımsızlık ihtiyacının ön plana çıktığı, hakikat ile ilgilenme arzusunun oluştuğu ve cinsiyet farklılıklarının yaşandığı bir dönem olduğunu hatırlattı.

Farabi'nin eğitim anlayışında "Öğretmen Çocuğa Karşı Ne Küstahlık Yapabileceği Kadar Yumuşak, Ne de Soru soramayacak Kadar Sert Davranmalıdır" felsefesinin önemli olduğunu belirtti.

Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Doç. Dr. İsmail Şimşek'e konuşmalarından dolayı teşekkür etti.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.