DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Ticaret Odası arasında mesleki ve teknik eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

 

Denizli Ticaret Odasında gerçekleştirilen protokol imza törenine Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün ve Müdür Yarımcısı Mustafa Özevcimen ile Denizli Ticaret Odası yöneticileri katıldı.

 

İlimizde mesleki eğitimi geliştirmek için yapılan protokolle Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Ticaret Odası iş birliğinde giyim üretim sektörüne yönelik nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve okul-sanayi işbirliklerinin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla Denizli Mesleki Eğitim merkezi bünyesinde Giyim Üretim Teknoloji Alanı açılarak eğitim öğretim faaliyetleri yapılacak.

 

 Protokol kapsamında Yapılacak İşler

1. Proje okul statüsünde Denizli Ticaret Odasıyla birlikte Denizli Mesleki Eğitim Merkezinin okul yönetim kurulunu oluşturmak,

2. Giyim üretim teknoloji alanı öğrencilerine yönelik öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için alanlarında staj ve iş imkanlarını sağlanması amacıyla Denizli Ticaret Odası üye işyerleri ile işbirliği yapılması,

3. Giyim üretim teknolojileri alanı öğrencilerinin sektörde düzenlenecek olan fuarlara teknik gezi ve izleme ziyaretleri yapılması,

4. Giyim üretim teknolojileri alanı öğrencilerine burs verilmesi,

5. Alan öğretmenlerinin giyim üretim teknolojileri ile ilgili mesleki gelişimlerini destekleyici iş başı eğitimleri düzenlenmesi.


30-01-202130-01-2021

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.