DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çöplerimiz Çiçek Açıyor

Çöplerimiz Çiçek Açıyor

İlimiz Çal ilçesi Halk Eğitim Merkezi "Çöplerimiz Çiçek Açıyor" projesi ile doğanın korunmasına dikkat çekti.

 

İlimiz Çal Halk Eğitim Merkezi salgın döneminde maske üretimi yaparak ekonomiye ve pandemiyle mücadeleye destek olurken önemli bir projeye imza atıyor.

 

Dönüştürülebilir atıkların değerlendirilmeden çöpe dönüşmesi sonucu doğal ve çevrenin kirlenmesinin yanı sıra milli ekonomi açısından oluşan kayıpları en aza indirme fikri ile geliştirilen "Çöplerimiz Çiçek Açıyor"  projesi hayata geçiriliyor.

 

İlimiz Çal Halk Eğitimi Merkezinin projesiyle; sağlıklı çevre ve geri dönüşüm bilinci kazandırmak için ve bu yolla çevreye nitelikli değerler katma amacıyla, yerel ve ulusal 25 paydaş bir araya getiriliyor.

 

Projede ilçe merkezi, köylerde yer alan atölye ile kurs merkezlerindeki ve proje paydaşları işyerlerinin işletmelerindeki kağıt, plastik, cam ve metal atıkların biriktirilerek geri dönüştürülmesi planlandı. Bu yolla elde edilen gelirle çiçek fidesi yetiştirilmesi planlanıyor. Yetiştirilen çiçek fidelerinin bir kısmı atölye ve kurs merkezlerinin peyzajında kullanılacak, bir kısmının da  kursiyerlere, Çal Huzurevindeki yaşlı vatandaşlara ve proje paydaşlarına hediye edilmesi hedefleniyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.