DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması İl Finali Yapıldı

İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması İl Finali Yapıldı

 

Özgürlük, bağımsızlık ve Milli Mücadelenin en önemli belgelerinden biri olan İstiklâl Marşı'mızın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümü olması münasebeti ile 2021 yılı İstiklâl Marşı Yılı olarak kabul edildi.

 

Devletimizin marşının kabul edildiği 12 Mart tarihi olan "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma" günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen İstiklal Marşını Ezbere Okuma yarışması il finalleri yapıldı.

 

Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklâl Marşını ezbere okuma yarışması Bereketli İmam Hatip Ortaokulu Salonunda gerçekleştirildi.

 

İlimiz genelindeki tüm resmi/özel ortaokullarda yapılan yarışmanın ilk etabına her okulda birincilik için yarışmalar düzenlendi. İlçe finalleri ile devam eden yarışmaların son etabı il finali olarak yapıldı. Her bir öğrenci İstiklâl Marşını manevi duygular içerisinde kimi zaman göz yaşları kimi zaman ise gururla okudu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Mehmet Akif Ersoy'un Genç Safahat adlı eseri verildi.

 

İl finalinde dereceye giren öğrenciler:

1.Buldan Dört Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu öğrencisi Simay Peköz

2.Çal Şehit Ramazan Us İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ayşe Tosun

3.Güney Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hasan Basri Sabaz

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri; 12 Mart Cuma Günü yapılacak olan Mehmet Âkif ERSOY'u Anma ve İstiklâl Marşımızın Kabulünün 100.yıl dönümü il programında verilecek.               

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.