DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Zeynep Avrupa Matematik Olimpiyatı Gümüş Madalyasını İlimize Getirdi

Öğrencimiz Zeynep Avrupa Matematik Olimpiyatı Gümüş Madalyasını İlimize Getirdi

2020 Avrupa Matematik Olimpiyatında Aydem Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Taşevli önemli bir başarıya imza atarak Gümüş Madalya aldı.

 

Türkiye TÜBİTAK Kız Milli Takımında da Denizli'mizi gururla temsil eden Denizli AYDEM Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Taşevli, 2020 Avrupa Kız Çocukları Matematik Olimpiyatında 2.'lik derecesi olan 'Gümüş Madalya'yı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'dan aldı.

 

Avrupa ikinisi öğrenci Zeynep Taşevli'yi  İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici makamında kabul etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan programa olimpiyat avrupa ikincisi Zeynep Taşevli, öğrencinin annesi ve babası, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Taşkın, Okul Müdürü Yusuf Bakıt, Müdür Yardımcısı Özcan Özdemir ve Matematik Öğretmeni Bünyamin İnci katıldı.

 

İlimize böyle bir gurur yaşattığı için öğrencimiz Zeynep'e çok teşekkür eden Müdür Süleyman Ekici "Başarılı öğrencimiz kız öğrencilere yönelik düzenlenen matematik olimpiyatlarında Avrupa 2.'liği aldı. Kızımızın kıymetli anne babasına da, Denizli'nin adını taçlandıran böyle bir evlat yetiştirdikleri için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Kızımızın başarıları inşallah daim olsun. Başta ülkemiz olmak üzere Denizli'mize ve tüm eğitim camiasına bu haklı gururu yaşattıkları için öğrencimiz Zeynep Taşevli ve Matematik öğretmenimiz Bünyamin İnci'ye teşekkür ediyoruz. İnşallah tıpkı Zeynep gibi nice öğrencilerimiz de aynı başarılara imza atar" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, üstün bir başarı göstererek ilimizin ve ülkemizin adını tüm dünyaya duyuran Zeynep Taşevli'ye plaket ve hediye verdi. Öğrencinin danışman öğretmeni olan Matematik Öğretmeni Bünyamin İnci'ye de üstün gayretleri için plaket ve hediye verdi.

 

Hollanda'nın Egmond aan Zee kentinde düzenlenmesi planlanan ancak Covid-19 salgın hastalığı tedbirleri kapsamında sanal olarak gerçekleştirilen Avrupa Kız Çocukları Matematik Olimpiyatı'nın 9.'suna (EGMO) 53 ülkeden toplam 204 katılımcı katıldı.

 

 

11-03-202111-03-202111-03-202111-03-202111-03-2021

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.