DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseli Öğrenciler Sanatsal Yönlerini Geliştiriyor

Meslek Liseli Öğrenciler Sanatsal Yönlerini Geliştiriyor

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen "Meslek Liseleri Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" projesi kapsamında meslek liseli öğrenciler sanatsal yönlerini geliştiriyor.

 

İlimizdeki 14 meslek lisesi ile Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri online olarak sanatsal etkinlikler yapıyor.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Ülke genelinde 'Meslek Liseleri Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor' projesi mesleki eğitimde öğrenim gören öğrencilerin bölgelerindeki Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri tarafından, öğretmenleri rehberliğinde sanatsal bilgi ve deneyim paylaşımını kapsıyor.

 

İki ay sürecek olan etkinlik çalışmalarında öğrenciler haftanın iki günü birer saat online olarak bir araya gelecek. Öğrencilerimizin etkileşimleri ile ortaya çıkan eserler online platformda sergilenecek ve ödüllendirilecek.

 

İlimizdeki meslek liseli öğrencilerimizi Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz ile eşleştirildik. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz akranları ile sanat alanındaki bilgi, beceri ve deneyimlerini öğretmenleri rehberliğinde paylaşacak. Tüm bu çalışmalar akran paylaşımı ve öğrencilerin birbirleri ile olan güzel çalışma ortaklığının başlangıcı olacaktır.

 

Öğrencilerimizin online olarak yapacakları iki aylık çalışma süresi boyunca üretecekleri eserler değerlendirilerek, deceye giren ilk üç öğrenciden müzik alanı ve görsel sanatlar alanı birincilerine diz üstü bilgisayar hediye edilecek. Sanatsal yönü güçlü olan bir meslek elemanının üretimde ve yeni fikirler oluşturmada daha da başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

 

Proje kapsamında yapılacak etkinliklerle öğrencilerde, okula aidiyet duygularını güçlendirmek, akademik ve sosyal başarılarının arttırılması, sahip oldukları millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin geliştirilmesi, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güven duygusunun geliştirilmesi, sosyal ve kültürel alanda okullarını temsil etme bilinci kazanmaları, ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması gibi olumlu davranışların arttırılması hedeflenmektedir.

 

Proje kapsamında her iki alanda da il birincisi olan eserler (https://mtegm.meb.gov.tr/) adresinde duyurulacaktır. Öğrencilerin ortaya koydukları tüm eserler çevrim içi (online) sergi olarak Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sayfası ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Mesleğim Hayatım Youtube sayfasında yayınlanacaktır.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.