DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarımız için Kitap Okuyoruz

Çocuklarımız için  Kitap Okuyoruz

100 Güne 100 Kitap eTwinning projesi, öğretmenlerin özverili çalışmaları ile büyük bir aileye dönüştü.

 

İlimiz Pamukkale Hasan Veli Üğür Anaokulu Öğretmeni Ebru Öztürk, Pamukkale Ahmet Çalışkan Anaokulu Öğretmeni Hürriyet Burhan ve  Pamukkale Berna Dalaman Anaokulu Öğretmeni Deniz Özer'inde ortağı olduğu projede pandemi sürecinde etkinliklerini instagram üzerinde gerçekleştiren öğretmenler, toplumca içerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde çocukları yalnız bırakmayarak evlerinde onlara misafir oldular.

 

Kocaeli - Gölcük İlçesi Düzağaç Anaokulu öğretmeni Merve Yağcı'nın 2017 yılında hayata geçirdiği eTwinnning projesi  "100 Güne 100 Kitap" 4 yıldır istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

 

Projenin kısa sürede ilgi gören instagram hesapları 33 bini geçen izleyiciye ve  öğrenciye ulaştı. 150 öğretmenin "Evde  kalın çocuklar biz size kitap okuruz " sloganı ile ter döktükleri projede; çocuklara kitap sevgisini aşılamak için ellerinden geleni yapan öğretmenler kaliteli kitap seçimi için hem velilere örnek oluyorlar hem de çocukların kaliteli zaman geçirmesini sağlıyorlar. Aynı zamanda alanında değerli akademisyenlerle ve çocuk kitabı yazarlarıyla da canlı yayınlar yaparak velileri birçok konuda bilgilendiriyorlar.

 

Proje ortağı öğretmenler yaptıkları sosyal çalışmalarla toplumda farkındalık oluşturdular. 17 ilde Kadın Kapalı Cezaevlerinde anneleriyle birlikte kalan çocuklar için çocuk kütüphanesi kuran proje ortağı 150 okul öncesi öğretmeni projenin instagram hesabı üzerinden canlı yayın yaparak, yayınevlerinden izinli bir şekilde telif haklarına da saygılı olarak, çocuklara etkileşimli kitap okuyor.

 

Özellikle tüm dünyada yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle yüz yüze eğitimden faydalanamayan çocuklarımızı, kaliteli içerikli kitaplarla buluşmasını sağlamak, ailelerle öğrencilerin etkili ve nitelikli zaman geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla başlanan canlı yayınlarla 1 yıl içinde binlerce çocuğa ulaşılmıştır.

 

Projenin instagram hesabından her gün saat 18:00' de yapılan etkinlikler katılmak isteyen herkese açık olarak gerçekleştiriliyor.

 

İnstagram hesabı: https://instagram.com/100gune100kitap?igshid=kh0mfhobewjv

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.