DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maskemde Sanat Var Maskemde Hayat Var

Maskemde Sanat Var Maskemde Hayat Var

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli görsel sanatlar öğretmenleri pandeminin ilk başladığı günlerde örnek bir çalışmaya imza atarak sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla yola çıktılar.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Maskemde Sanat Var, Maskemde Hayat Var" Projesi Covid-19 salgın sürecinde ülkemizde ve dünyada yaşanan salgın sürecine vurgu yapıldı.

 

Projede yer alan  120 görsel sanat öğretmeni pandeminin simgesi haline gelen maskeleri yaptıkları görsellerle canlandırdırlar. Maskeler sanat ve toplumla birleşip öğretmenlerimizin dokunuşları ile renklendirilerek görsel bir hatıra panosuna dönüştürüldü.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen programla Hayat Ağacı Hatıra Panosu pandemi sürecinde tüm güçleriyle topluma destek veren ve hayatlarını bu uğurda kaybeden tüm sağlık çalışanlarına ithafen İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk'e takdim edildi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmada "Bugün bizim için çok anlamlı bir gün. Dünyada ve ülkemizde yaşanan COVİD-19 süreci hala devam etmekte. Bu süreçte öğretmenlerimiz evlerini, gönüllerini açtılar ve eğitimin belli bir alan ve yere sığamayacağını gösterdiler. Öğretmenlerimizin yanında, burada adlarını sitayişle anacağımız sağlık çalışanlarımız var. Sağlık çalışanları hem toplum sağlığı açısından hem de öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı açısından çok fedakârca ve üstün gayretler gösterdiler. Biz de, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu süreçte, bir hatırası olsun diyerek, "Maskemde Hayat Var, Maskemde Sanat Var" sloganıyla yola çıktık.

 

Maskelerimizi, bugün için renklendirdik ve artık günümüzde maskeler birer simge haline geldi. Biz ümit ediyoruz ki bu simgeler bizim zihnimizde ve beynimizde sadece birer simge olarak kalsın ve hayatımızdan bir an önce çıksın.

 

Bu süreçte bizlere her türlü desteği veren ve bugün bizim misafirimiz olan Sayın İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Berna Öztürk Hanımefendiye de ziyaretleri için çok çok teşekkür ediyorum.

 

Bu maskelerin hazırlanmasında çok büyük bir emek var. Bu emek için bu işin koordinatörlüğünü yapan Nilgün Gökçe arkadaşımıza, AR-GE'deki arkadaşlarımıza, ilimizdeki resim öğretmenlerine, sanatçılarımıza teşekkürü borç biliyorum. Eğitim camiası adına bu güzide hediyeyi tüm sağlıkçılar adına İl Sağlık Müdürümüz Berna Hanımefendiye takdim etmek istiyorum.

 

İnşallah bugünlerin bir an önce bitmesi, artık yeni normalden, normale dönmeyi umut ediyoruz ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

 

Denizli İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Berna Öztürk "Bir yılı aşkın bir süredir aslında bütün dünyanın mücadele ettiği Covid-19 ile bizler de hem ülke olarak hem de Denizli olarak büyük bir mücadelenin içerisindeyiz.

 

Öncelikle bu mücadelede bütün sağlık çalışanlarının çok büyük bir payı var. Büyük bir özveriyle evlerinden ve çocuklarından uzak kalarak çalıştılar. Bunun en sevindirici tarafı ise; bizlerin hiçbir zaman kendimizi yalnız hissetmememizdir. Özellikle Denizli gibi hayırseverleriyle ünlü bir şehirde tüm kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber yanımızda oldular. Bugün aslında bizim için de çok büyük bir sürpriz oldu. Sayın Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret edip okullarımızla ilgili sağlık açısından istişarelerde bulunmak için buradayız ama bizi böyle bir sürprizle karşıladılar. Bu tablo bize siz yalnız değilsiniz! diyor.

 

Gerçekten çok güzel ve inşallah ilerleyen yıllarda bir anı olarak kalır. Kurumsal olarak birlik beraberliğimizin bir anısı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu güzel hediyeyi Denizli'mizde hizmet veren on üç binin üzerinde sağlık çalışanımız adına kabul ediyorum" dedi

 

 

23-03-202123-03-202123-03-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.