DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Miniklerine Ahşap El Yapımı Oyuncaklar

Okul Öncesi Miniklerine Ahşap El Yapımı Oyuncaklar

Bereketli Anaokulu miniklerine Denizlili İş İnsanı Erdoğan Kızıl salgın sürecinde işyerindeki atölyesindeki ahşaptan yaptığı el yapımı oyuncakları hediye etti.

 

Bereketli Anaokulunda yapılan programa İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Affan Başbuğ, Hayırsever İş İnsanı Erdoğan Kızıl ve ailesi, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Denizlimizin değerli iş insanlarından Erdoğan Kızıl Beyefendinin okulumuza kazandırdığı özgün ve bir okadar da değerli oyuncaklar için kendisine teşekkür ediyorum. Erdoğan Bey'in iş insanlığı yanında sanatsal bir yönü var ve ahşaptan özgün oyuncaklar tasarlıyor. Birinden güzel oyuncakları oyun çağında olan yavrularımızın kullanıma sundu ve eğitim camiamıza kazandırdı. El yapımı oyuncaklar teknoloji çağında çocuklarımızın teknoloji bağımlılığından uzaklaşmaları adına büyük önem arz ediyor" dedi.

 

Konuşmasına okul oncesi eğitim veren resmi anaokullarının yaz döneminde de açık olduğunu belirterek devam eden Müdür Ekici "Resmi anaokullarımız yaz döneminde de hizmet verecek. Çocuklarını yaz dönemimde okula göndermek isteyen velilerimiz okullarına başvuru yapabilirler. Bizler öğrencilerimizin sesleri ve nefesleri ile hayat bulan okullarımızda öğrencilerimizi çok özledik. Eğitimciler olarak yaz döneminde ülke genelinde salgının  sıfırlanarak Eylül ayında tüm düzeydeki okullarımızı kapısını öğrencilerimize açmak istiyoruz" dedi.

 

Salgın sürecinde hobi olarak başladığı ahşaptan oyuncak tasarımlarının zaman içerisinde kendisinde bir tutkuya dönüştüğünü belirten Denizlili İş İnsanı Erdoğan Kızıl, tasarladığım oyuncaklar bir süre sonra atölyeme sığmaz oldu. Bende bu oyuncakları oyuna en çok ihtiyacı olan anaokulu öğrencilerimizin kullanımına sunmak istedim. Bereketli Anaokulumuza yaptığım oyuncakları hediye etmenin mutluluğunu yaşıyorum dedi.

 

Programın sonunda anaokulu minikleri fabrikasyon olmayan ve daha önceki oynadıkları oyuncaklardan farklı el yapımı oyuncakları gördüklerinde her birini keşfetmek adına teker teker incelediler ve oynamaya daldılar.

 

09-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.