DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Arif Yalınkaya İlkokulunda, basın mensuplarıyla buluşarak salgın sürecinde yapılan eğitim çalışmaları ve 21 Haziran ? 2 Temmuz tarihleri arasında okullarımızda gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Süleyman Ekici,  salgın döneminde özverili bir şekilde uzaktan eğitim çalışmalarında iş birliği yapan öğrenci, öğretmen, veli ve eğitim emekçilerine teşekkür etti.

Ekici, konuşmasında; 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı okullarımızda ders bitim tarihi 02 Temmuz 2021 tarihi belirlendi. 18 Haziran 2021 tarihi itibariyle ise okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin karnelerine ve gelişim raporlarına e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'nden dijital ortamda velilerimiz ulaşabildi.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sonuna ilişkin ilgili mevzuat çerçevesinde düzenlenecek olan karne, teşekkür ve takdir belgeleri, okul müdürlüklerince, talep eden velilerimize basılı olarak 02 Temmuz 2021 tarihinden itibaren verilebilecektir.

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerini desteklemek için gerçekleştirilen faaliyetlerin yanında fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif etkinliklerle de gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla, 21 Haziran - 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında, öncelikle okulların kendi imkânları ile yapacakları faaliyetler olmak üzere, yerel imkânlar ve diğer kamu kuruluşlarıyla iş birliğinde öğrencilerin ihtiyaçlarına göre okul müdürlüklerince belirlenecek faaliyetler gerçekleştirilecektir.

Bu faaliyetler öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda okula ve sınıfa özel düzenlenebilecek ve Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün https://tegm.meb.gov.tr adresinde yer alan etkinlik kitaplarından da faydalanılabilecektir.

Okullarımız 2 haftayı kapsayan süreçte öğrencilerimize dolu dolu içerikler hazırladı. Bu süreçte öğrencilerimiz okulda etkinlikler yaparak zaman geçirecekler." dedi.

Konuşmasının ardından Arif Yalınkaya İlkokulunda bulunan atölyeleri basın mensuplarına tanıtan Müdür Ekici, okulda bulunan zeka oyunları atölyesi, satranç atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, drama atölyesi gibi çeşitli atölyeleri gezerek atölyelerde çalışmalarını gerçekleştiren öğrencilerle sohbet etti.


25-06-202125-06-202125-06-202125-06-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.