DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS Tercih Danışma Merkezleri İle Öğrencilerimizin Yanındayız

YKS Tercih Danışma Merkezleri İle Öğrencilerimizin Yanındayız

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, eğitimin ilk kadamesinden başlayarak üniversiteye kadar öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da "Tercih Danışma Merkezleri" oluşturuldu. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan tercih sürecinde, öğrencilerimizin geleceğine yol göstermek ve velilerimize de rehberlik amacıyla ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor.

Yükseköğretime geçiş yapacak öğrencilerimiz için, ilimiz psikolojik danışman/rehber öğretmen bulunan 114 ortaöğretim okulumuzda 05-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında, tercih danışmanlığı hizmeti verilmek üzere 126 YKS Tercih Danışmanlığı Merkezi oluşturuldu.

Psikolojik danışman/rehber öğretmen bulunmayan ortaöğretim okullarımızda ise tercih danışmanlığı hizmeti sorumluluk bölgesinde bulunan rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüklerince yapılmaktadır.

Ayrıca Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından Teraspark AVM ve Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesinde Tercih Danışma Merkezleri, öğrenci ve velilerimizin hizmetine sunulmuştur.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.