DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Özel Yetenekli Öğrenciler Sosyobilimsel Konuları Argümantasyon Yolu ile Öğreniyor" Projesi Yapılan Belge Töreni ile Sona Erdi 

İlimiz Pamukkale Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi TÜBİTAK BİTO 4004 projesi olan "Özel Yetenekli Öğrenciler Sosyobilimsel Konuları Argümantasyon Yolu ile Öğreniyor" adlı projesinin kapanışı yapılan sertifika töreni ile yapıldı.

 

80. Yıl Öğretmenevinde yapılan sertifika ve kapanış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, proje uzmanları Prof. Dr. Serkan Sevim,  proje eğitimenleri Prof. Dr. Hakan Şevki Ayvacı, Öğr. Gör. Dr. Barış Bozok,  Öğr. Gör. Dr. Gürhan Bebek, proje yürütücüsü Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi müdürü ve öğretmenleri ile projede yer alan Denizli Pamukkale Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi, Denizli Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi, Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi, Uşak Bilim ve Sanat Merkezi, Afyon Dinar Bilim ve Sanat Merkezi, Muğla Bilim ve Sanat Merkezinden 24 öğrenci katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında "Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezimizin Kimya Öğretmeni, Özmüt Altıntaş yürütücülüğünde, TÜBİTAK BİTO 4004-Doğa ve Bilim okulları 2020/1 çağrısı kapsamında başvurusu yapılan "Özel Yetenekli Öğrenciler Sosyobilimsel Konuları Argümantasyon Yolu ile Öğreniyor" adlı projenin kabul edilmesi ve TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanması, kurumumuz ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına bir kıvanç kaynağı olmuştur.

 

Bir diğer önemli husus, projenin bu yıl TÜBİTAK tarafından desteklenen 100 projeden biri olması ve ilimizde desteklenen tek proje olmasıdır. Elde edilen bu başarı eğitim camiamız ve öğrencilerimiz adına en güzel gelişmelerden biridir.

 

Eğitim sistemimiz içerisinde özel yetenekli çocuklara ulaşmak ve onlara yetenekleri doğrultusunda eğitim vermek Strateji ve Uygulama planının temel amacıdır. Özel yetenekli bireylerin bilişsel, sosyal, fiziksel ve duygusal özelliklerini tanımanın, yetenekleri doğrultusunda eğitim vermenin öneminin farkındayız. Özel yetenekli öğrencilerimizin bilgi ve teknoloji ile yaratıcı çözüm üreten;  insanlığın gelişimine katkı sağlayan, araştırmacı, özgün, etik ve estetik değerlere sahip geleceğin liderlerini, geleceğin bilim insanlarını, sanatçılarını ve sporcularını yetiştirerek ülkemizin özel yeteneklilerin eğitimi ve istihdamı konusunda lider ülkelerden biri haline gelmesini sağlamak önceliklerimiz arasındadır.

 

Bu amaçla; "Özel Yetenekli Ögrenciler Sosyobilimsel Konuları Argümantasyon Yolu ile Öğreniyor"  adlı TÜBİTAK BİTO 4004-Doğa ve Bilim okulları projemizin sağlamış olduğu eğitim, Strateji ve Uygulama planımıza eksiksiz hizmet verdiği su götürmez bir gerçektir.

 

24 öğrencimizin katılımı ile gerçekleşen projemize, işbirliği ile katkı sunan proje ortaklarımıza proje uzmanı değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum.

Ayrıca 06 Ağustos 2021 tarihinde başlayan projemizin gerçekleştirilmesi noktasında katkısını esirgemeyen; Denizli Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Bertaraf Tesisi, Denizli-Kızıldere Jeotermal Elektrik Santrali, Denizli Pamukkale Üniversitesi Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Banaz ilçesinde bulunan Uşak Rüzgâr Santrali tesislerine ve öğrenci ile görevlilerin ulaşımlarını sağlayan hayırseverimiz Deniz Tekstil San ve Tic. A.Ş.' ye eğitim camiasına yaptıkları büyük katkılardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasının ardından proje uzmanları, proje eğiticileri ve  proje yürütücüsü öğretmenlere plaket ve katılım belgesi verdi.

 

16-08-202116-08-202116-08-202116-08-202116-08-202116-08-202116-08-202116-08-202116-08-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.