DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Milletvekilimiz Cahit Özkan Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Denizli Milletvekilimiz Cahit Özkan Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, 2021-2022 eğitim öğretim yılı çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri hazır bulundu.

 

İlimiz eğitim çalışmaları ve yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "06 Eylül 2021 tarihinde okullarımızda tam zamanlı olarak yeni eğitim-öğretim yılına başlayacağız.

 

Okullarımızda salgınla mücadele kapsamındaki hazırlıklarımızı tamamladık. Şehrimizdeki tüm okullarımız yeni eğitim yılına hazır hale getirildi. Tüm çalışma arkadaşlarımız sahada hazırlıkların yürütülmesi sürecinin içerisinde yer alıyor. 6 Eylül'de öğrencilerimizi okullarımızda tüm tedbirler alınmış olarak karşılamaya hazırız.

 

Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığının birlikte belirlediği Kovid-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemleri büyük bir hassasiyetle uyguluyoruz. Eğitim yöneticilerimiz, okul yönetimlerimiz, öğretmenlerimiz, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle yüz yüze eğitimin bir kez daha aksamaması için tedbirlerimize sıkı sıkıya sarılmaktayız. Maske ve hijyen koşullarının sağlanması ile ilgili tüm tedbirleri aldık" dedi.

 

Denizli Milletvekili Cahit Özkan yaptığı konuşmasında "Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze yaptığımız ziyarette yeni eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarını hakkında bilgiler aldık.

 

İlimizde 2021-2022 eğitim öğretim yılında 797 okulda, 14.834 öğretmen ve 183.757 öğrenci ile yüzyüze eğitimin başlamasına yönelik tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda. Okullarımızda salgınla mücadele konusundaki tüm tedbirler alındı.

 

2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitimin tam zamanlı olarak devam etmesindeki en önemli unsurlardan birinin aşı olduğu kanaatindeyim. Eğitimin içerisinde aktif ve dolaylı olarak yer alan tüm paydaşların Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuzun aşı yönündeki tavsiyelerine uymalarını temenni ediyorum.

 

Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine çok büyük önem veriyoruz. Salgının bundan önceki sürecinde öğretmenlerimiz çocuklarımızın eğitim konusunda geri kalmamaları adına büyük özveri ile çalıştılar. Ülke olarak yüz yüze eğitime devam etmek için büyük gayret gösteriyoruz. 

 

Başta Denizli İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici olmak üzere tüm eğitim camiamıza yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

25-08-202125-08-202125-08-202125-08-202125-08-2021

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.