DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Müdürümüzün 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Milli Eğitim Ailesi,

Bugün ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Denizli Milli Eğitim ailesi olarak 797 okulda 183.257 öğrencimiz ve 14.834 öğretmenimizle büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2021-2022 Eğitim- öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

 

Salgınla mücadele kapsamında; Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızın belirlediği normlar doğrultusunda okullarımızda salgınla mücadele ile ilgili tüm tedbirlerimizi aldık.

 

2021-2022 eğitim öğretim yılına Denizli'deki tüm okullarımıza "Okulum Temiz" belgesini kazandırarak başladık.  Salgın sona erene kadar aldığımız tedbirlerle kazanan biz olacağız.

 

Salgında toplumsal bağışıklığı kazanmak aşı ile mümkün. Aşı konusunda eğitimin tüm paydaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine yürekten inanıyorum.

 

Okullarımızda eğitim öğretimin aksamaması adına öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm eğitim paydaşlarımızla üzerimize düşeni büyük bir gayretle yapıyoruz.

 

Kıymetli Öğretmenlerim,

 

Milletlerin gelişmişlik düzeyi eğitime verdikleri önemle ölçülmektedir. Eğitimde en önemli unsur ise kuşkusuz öğretmenlerdir. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara taşıyacak, çocuklarımızın sorumluluk duygularını ve davranışlarını geliştirerek akla ve bilime yönlendirerek en güzel değerlerimiz olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayacak olan da sizlersiniz.

 

Saygıdeğer Anne ve Babalar,

 

Eğitim ve öğretim bütün insanlar için vazgeçilmez ve gereklidir. Çocuklarımızın sağlıklı eğitim alabilmesi için okul ve aile işbirliği çok önemlidir. Sizlerin desteğiyle eğitim sistemimiz daha güçlü olacaktır.

     

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Çocuklar,

 

Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin en iyi şekilde yetişmesi ve  sizlerin iyi birer vatandaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, doktorları sizler olacaksınız.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ifade ettiği gibi; ülkemizin muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkarılması yolunda en büyük gücümüz sizlersiniz. Sizin, ülkemizin hedeflerine ulaşmasında en önemli göreviniz "ÇOK ÇALIŞMAK" tır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilimize, idareci ve öğretmen arkadaşlarıma, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni eder, başarılar dilerim.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.