DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karaman'ın Rotası Bu Kez İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Oldu

Karaman'ın Rotası Bu Kez İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Oldu

Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilimizi 2021 Teknofest Elektromobil yarışmalarında temsil etti.

1-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Liseler Arası Elektrikli Araç yarışlarında boy gösteren ve okulumuzun KARAMAN adını verdiği elektrikli otomobil, 120 km menzili ve saatte 145 km hız yapabilmesiyle ziyaretçilerin büyük ilgisini gördü.

Üretim aşamasının  yaklaşık 2 ay sürdüğü Karaman'ın yapımında; Denizli Ticaret Odası, Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediye Başkanlığı, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çameli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çameli ilçemizin esnafları ve ilimizin bir çok yerinden kurum ve kuruluşların büyük katkıları oldu.

Kilometrede 4 kuruş değerinde yakıt tüketen Karaman, Körfez Yarış Pistinde bulunan virajlar ve yarışmaya katılan diğer takımların araçlarının güvenliği düşünülerek saatte 75 km hız yaparak Liseler Arası Elektrikli Araç Yarışlarının en hızlı aracı olarak kayıtlara geçti. Verimlilik yarışlarında ise; tüm rapor süreçlerini, zorlu testleri ve teknik kontrolleri başarıyla tamamlayarak 64 araba arasından ilk 15 araç içerisinde kendisine yer buldu.

Karaman, üstün bir başarıyla geçtiği tüm zorlu testler sonrası 17 yıllık yarış tarihinin en büyük, en güçlü, en sağlam ve en hızlı arabası olduğunu tüm izleyicilerin önünde ispatladı.

Teknofestteki yarışma serüveninin ardından Karaman Elektromobil Takımının bir sonraki durağı Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü oldu. Müdürlük bahçesinde Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektromobil Takımı tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'ye Karaman hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyet ve gururu vurgulayan Müdür Ekici, konuşmasında; " Büyük emekler sonucu böyle bir aracın ortaya konması gerçekten çok kıymetli. Meslek Liselerinin bu kadar önem arz ettiği bir dönemde Çameli Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisemizin böyle özellikli bir aracı yapmış olmasının değeri çok büyük. Teknofest gibi prestijli bir yarışmada boy gösteren ve girdiği tüm testlerden başarıyla çıkan Karaman'ın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hedefine inanmış öğretmenler ve öğrencilerimiz Denizli halkının ve çeşitli kuruluşların sonsuz desteğini de alarak çıktıkları yolda üstün bir başarı yakaladılar." dedi.

Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından yapılan aracın adı, Çameli ilçemizin eski adından gelmektedir.

09-09-202109-09-202109-09-202109-09-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.