DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Servergazi İmam Hatip Ortaokulu TEKNOFEST 2021'de Türkiye İkincisi Oldu

Servergazi İmam Hatip Ortaokulu TEKNOFEST 2021'de Türkiye İkincisi Oldu

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali "TEKNOFEST2021,  21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında büyük bir ilgi ve heyecanla gerçekleştirildi.

 

Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle İstanbul'da düzenlenen TEKNOFEST2021'de ilimizden 9 takım ve 11 proje ile yer aldık.

 

İlimiz Servergazi İmam Hatip Ortaokulu, TEKNOFEST 2021  İnsanlık Yararına Teknoloji  yarışması ortaokullar kategorisinde  NP-21 adlı projeleri ile TÜRKİYE 2.si  olarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Gösterdikleri başarıyla Denizlimizin gururu olan Servergazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ikincilik ödüllerini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan aldı.

 

TEKNOFEST 2021'e katılan her takımımızın önemli bilgi ve tecrübeler edindiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "TEKNOFEST 2021 bizlerde iki gün süresince takımlarımızın yanında onlara destek olduk. Bu denli büyük ve önemli bir organizasyonun içerisinde yer almak ve 6 gün boyunca o ortamda bulunmak her öğrencimizin ufkunu daha da açtığına inanıyorum. Servergazi İmam Hatip Ortaokulumuzun ikinciliği elde etmesi bizi ayrıca gururlandırdı. Öğrencilerimiz Mehmet Ensar Çalışan, Ali Cahit Deniz ve Yusuf Kurt ile  Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Seyfullah Olgun tebrik eder, başarılarının devamını diliyorum"dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.