DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri, Geleceğe Olan Umudun En Büyük Kaynağıdır

Meslek Liseleri, Geleceğe Olan Umudun En Büyük Kaynağıdır

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Denizli'de bulunan Mesleki ve Teknik Eğitim veren okul ve kurum müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi. 

İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Müdür Ekici başkanlığında yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Gürhan ile il genelinde faaliyet gösteren mesleki ve teknik eğitim veren okul ve kurum müdürleri katıldı. 

Toplantının gündem maddesinde, okul ve kurumların hali hazırda sürdürmekte oldukları projeler ve gelecekteki süreçte başlatılacak ulusal ve uluslararası faaliyetler yer alırken; bu proje ve faaliyetlerden elde edilen kazanımlar ana unsuru oluşturdu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmada "6 Eylül itibariyle okullarımızın açılmasının ardından gördük ki; öğrencilerimiz okullarına olan bağlılıklarından bir şey kaybetmemişler. Aidiyet duyguları, okullarına duydukları özlemle daha fazla pekişmiş durumda. 

Özellikle Meslek liselerimiz, ülkemizde ve şehrimizde salgına karşı gerçekleştirilen eylem planlarının tam merkezinde yer aldılar.  Üretimden kopmadan, eğitim ağı içerisindeki aktif rolleri sayesinde, salgın dönemi içerisindeki en işlevsel kurumsal yapılardan olduklarını kanıtladılar. Maske, dezenfektan, siperlik ve çeşitli birçok temizlik ürününün üretimi meslek liselerimiz sayesinde gerçekleşti. Meslek liselerimizin misyonu her zaman farklı ve ayrıcalıklı olmuştur.

Meslek Lisesi öğrencilerimizin sahip oldukları eğitimin kalitesi, geleceğe olan umudumuzun en büyük kaynağıdır. Amacımız bu kaliteyi durmaksızın yükselen bir ivmeye kavuşturmaktır.

Mesleki eğitim veren tüm kurumlarımız, eğitim - üretim - istihdam unsurları arasındaki sıkı bağı koruyarak çalışmalarını sürdürecekler. Sektörü tanıyan, yenilikçi üretim fikirlerine açık, bölgelerindeki dinamizmin farkında olan yöneticilerimizle çıktığımız bu yol; mesleki eğitimi hak ettiği yere ulaştıracaktır." dedi.

29-09-202129-09-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.