DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi kapsamında ilimizde Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

 

Denizli Valiliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ve Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Hayrullah Akgün katıldı.

 

Yapılan protokolle mesleki eğitimi güçlendirmek amacıyla  Milli Eğitim Bakanlığının 1000 Okul İyileştirme Projesi kapsamındaki ilimizde eğitim-öğretim yapan 14 mesleki ve teknik anadolu lisesinin fiziki olarak iyileştirilmesi ve okul öğrencilerinin eğitimi sosyal, kültürel, sportif faaliyetler olarak desteklenerek okullar arasındaki başarı farkının azaltılması amaçlı çalışmalar gerçekleştirecek.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Okullarımızın altyapısı ve buradaki öğretmen ve öğrencilerimizin nitelik ve donanımlarını artırmak noktasında çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bugünkü protokolümüzde ise Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarımızla paydaş çalışmalar yaparak meslek liselerinin fiziki olarak iyileştirilmesi ve okul öğrencilerinin eğitim, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler olarak desteklenerek okullar arasındaki başarı farkının azaltılmasını hedefliyoruz. İmzalanan protokol bir yıl süreli olacak ve bu zaman zarfında proje paydaşlarımızla aşağıda belirtilen çalışmaları gerçekleştireceğiz" dedi

 

- Proje kapsamındaki okullara Z-Kütüphane yapılacak, mevcut kütüphaneler iyileştirilecek,

- Proje kapsamındaki okullara bir tane fitness salonu ya da bireysel veya grup olarak spor aktiviteleri yapılabilecek yaşam merkezleri oluşturulacak,

- Proje kapsamındaki okullara en az bir tane masa tenisi temin edilecek,

- Öğrencilerin en az bir kez tiyatroya ya da sinemaya gitmeleri sağlanacak,

- Öğrencilerin il ve ilçelerdeki ören yerleri ve müzeleri gezmeleri sağlanacak,

- Öğrencilerin yüzme öğrenmeleri sağlanacak,

- Ortak kültür, sanat ve spor etkinlikleri düzenlenecek,.

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Tüm kurumlarımızla birlikte el ele gönül gönüle çalışıyoruz. Sayın Valimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İmzaladığımız protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

 

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, mesleki eğitimin önemine değinerek devletin tüm kurumları ile birlikte eğitime destek olmaya devam ettiklerini belirtti. Katkılarından dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür eden Atik, protokolün hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.