DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pamukkale İlçesindeki Ortaokul ve Liselere Masa Tenisi Seti Desteği

Pamukkale İlçesindeki Ortaokul ve Liselere Masa Tenisi Seti Desteği

Okullarda öğrenci ve öğretmenlerin spora teşviğinin sağlanması, eğitim ortamlarında sporun önemine vurgu adına Pamukkale Belediyesi ilçe sınırlarındaki okullara masa tenisi seti kazandırdı.

 

Pamukkale Belediyesinde düzenlenen programa Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, kurum temsilcileri ile okul müdürleri katıldı.

 

Programın açılış konuşmasında Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki "Pamukkale Belediyesi olarak İl Milli Eğitim ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle eğitim alanında sürekli iletişim halindeyiz. Bugün de ilçemizde bulunan 63 ortaokul ve liseye masa tenisi seti kazandırıyoruz. Masa Tenisi seti ile bu branşın yaygınlaşmasını bekliyoruz. Pamukkale Belediyespor'un 8 yaşındaki masa tenisi sporcusu Akif Efe Aslanpay geçen hafta yapılan seçmeler sonunda Denizli'nin en küçük milli takım sporcusu oldu. Bu güzel örnek masa tenisi konusunda farkındalık oluşturuyor" dedi.

 

 İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Spor öğrencinin motivasyonunu artıran, enerjisini boşaltmasını sağlayan ve onun akademik başarısına katkılar sunun bir alandır. Pamukkale hem eğitim hem de spor konusunda önemli bir ilçe. İlçemizde bulunan 63 ortaokul ve liseye kazandırılan masa tenisi setlerinin hayırlı olmasını dilerim. Masa tenisi alanında da okullarımız ve Denizli olarak iddialı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Pamukkale Belediyemiz ile eğitim alanında çok önemli çalışmalara imza atıyoruz. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki'ye eğitime verdiği destekler için teşekkür ediyorum" dedi.

 

Konuşmaların ardından Pamukkale Belediyespor'un 8 yaşındaki milli takıma davet alan masa tenisi sporcusu Akif Efe Aslanpay, antrenörü ve babası Ulaş Aslanpay ile gösteri maçı yaptı.

 

Milli sporcu Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ile de masa tenisi oynarken, yeteneğini sergileme imkanı buldu.

 

07-10-202107-10-202107-10-202107-10-202107-10-202107-10-2021

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.