DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı

Matbaa Alanı Mesleki Eğitim Çalıştayı

Mesleki eğitimde yaşanan dönüşüm ve gelişimin ilimizde mesleki eğitim veren okulların tüm alanlarında daha da hızlanması için  ilimizde mesleki eğitim veren 50 meslek lisesi bünyesindeki 30 meslek alanında; okul, üniversite ve sektör iş birliğinde mesleki eğitim çalıştayları düzenleniyor.

 

Güçlü Türkiye için Sektör ve Okullarımız Mesleki Eğitim Çalıştaylarında Buluşuyor adı altında yapılan  çalıştayların ikincisi  "Matbaa" alanında gerçekleştirildi.

 

Merkezefendi İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mahmut Gürhan, İş Adamları MTAL'den 1 alan şefi ve   7 sektör temsilcisi katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Bakanlığımızın mesleki eğitimin niteliğinin artırılması noktasında yaptığı önemli çalışmaları sahada sektör temsilcileri ile paylaşmak adına bir araya geldik. Meslek Liselerimiz teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitimlerin de gerçekleştirildiği kurumlarımızdır. Meslek lisesi mezunlarının ara eleman değil aranan eleman olması konusunda gelinen noktayı ve yapabileceklerimizi konuşacağız. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Çocuklarımızı yetiştirmek ve hayata hazırlamakla görevliyiz. Bizim görevimizin yanı sıra sekörün de bu anlamda büyük katkısı ve desteği var. Sektörel anlamda yeni gelişme ve teknolojileri sizlerle birlikte okullarımıza entegre etme şansını yakalıyoruz. Katıldığınız ve mesleki eğitime verdiğiniz katkılardan dolayı çok teşekkür ederim.

 

İlimizde mesleki eğitim veren okullarımızda alan çeşitliğini günümüz ihtiyaçları doğrultusunda artırmak ve güncellemek istiyoruz.  Gerçekleştireceğimiz tüm çalıştaylardaki yegane amacımız; saha ve sektörü bilen bir mesleki eğitim bilinci oluşturarak sektörden gelecek tüm taleplere cevap verebilecek güçlü bir yapı kurmaktır" dedi.

 

Gün boyu süren çalıştayda; mesleki eğitimin topluma faydaları, yapılan üretimlerle ülke ekonomisine katkısı, öğrencilerin mesleki eğitimlerine ve stajlarına devam ederken istihdamlarının sağlanması adına mezuniyet sonrası istihdam garantili alan/dallar açılmasının planlamaları konuları üzerinde duruldu.

 

 

 19-10-202119-10-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.