DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Birlikten Sevgi Doğar

Birlikten Sevgi Doğar

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce öğrencilerin özel gereksinimli bireylere yönelik farkındalığını artırmak amacı ile "3 Aralık Dünya Engelliler Günü:Birlikten Sevgi Doğar" temalı resim yarışması düzenlendi.

 

Türkiye geneli ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada ilimizde yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde verdi.

 

Birlikten Sevgi Doğar teması ile düzenlenen yarışmada duygu ve düşüncelerini en güzel şekilde resme döken öğrencilerimizle böylesine anlamlı günde bir araya geldiklerini belirten Müdür Ekici "3 Aralık sadece bir güne sığdırılamayacak kadar özel bir konudur. Toplumumuzdaki engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştımak ve sosyal hayata kolay adapte etmek bizlerin temel görevlerindendir. Onları ilgi, istidat, kabiliyet, fiziki ve mental durumlarına göre uygun olarak üretim bandının içine almalıyız. Bu anlamda Denizli olarak daha umutluyuz. Özel eğitim anaokulumuzda özel çocuklarımızın küçük yaştan itibaren eğitim hayatlarına başlamasını sağlıyoruz. Özel eğitim sınıflarımız, kaynaştırma guruplarımızla da özel eğitim okul ve kurumlarımızın yanında daha geniş bir yelpazede özel eğitim hizmeti veriyoruz. Özel eğitim öğrencilerimizin her gün yanında olan ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimiz bu başarının ve özverinin birer kahramanıdır. Engelliler günü vasıtası ile engelli bireylerimizin ailelerine saygı ve hürmetlerimizi iletiyorum. Onlar asla yalnız değildirler. Biz onların her zaman yanındayız.

 

Bakanlığımızın ülke genelinde Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlediği Birlikten Sevgi Doğar temalı resim yarışmasında il derecesi yapan öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. Yaptığı resimle il birincisi olan öğrencimiz Demet Nida Özgür aynı zamanda Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.   Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasının ardından Birlikten Sevgi Doğar temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

 

İl birincisi: Demet Nida Özgür ? Sarayköy Duacılı Ortaokulu- Türkiye İkincisi

İl İkincisi : Sultan Düdükçü ? Çardak Söğüt Ortaokulu

İl üçüncüsü : Melike Sönmez  - Ekram Başer Ortaokulu

 

03-12-202103-12-202103-12-202103-12-202103-12-202103-12-202103-12-202103-12-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.