DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabımız Yayında

3.Sınıf Türkçe Çalışma Kitabımız Yayında

 

 

Milli Eğitim Bakanlığınca 2020 yılından itibaren her sınıf seviyesinden çalışma soruları, örnek sorular, beceri temelli sorular şeklinde yardımcı kaynaklar öğrenci ve öğretmenelerin faydalanması için yayımlanıyor.

 

İlimizde bu çalışmalar Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ölçme Değerlendirme Merkezince yapılıyor.

 

Ölçme Değerlendirme Merkezi soru yazma komisyonunda gönüllü olarak görev yapan otuz altı sınıf öğretmeni hazırladıkları sorulardan İlkokul Üçüncü Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı'nı oluşturdular.

 

56 sorudan oluşan Türkçe Çalışma Kitabındaki sorular hedeflenen kazanımlarına uygun, eşleştirme, boşluk doldurma ve açık uçlu gibi öğrencilerin öğrenirken eğleneceği farklı soru türlerinden oluşmaktadır.

 

Çalışma kitabına öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz  elektronik ortamda e-kitap şeklinde veya indirip çıktı alarak faydalanabileceklerdir.

 

Bu çalışmanın temel amacı, öğretmenlerimizin özellikle biçimlendirici değerlendirme kapasitelerini arttırmak ve dezavantajlı öğrenciler de dâhil olmak üzere bütün öğrencilerimizin gelişimlerine daha bütüncül destek olabilmektir. Bu amaç kapsamında, biçimlendirici değerlendirme konusunda öğretmenlerimize kılavuzluk/rehberlik edecek Türkçe Çalışma Kitabı ortaya konulmuştur.

 

E-kitap adresi:                        İndirme adresi:                                       

 

 

 

 

http://meb.ai/eavMKU           http://meb.ai/KKYAu1

       

          Kitap KAre Kod:

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.