DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Uluslararası Başarılarda Pay Sahibi Olmaya Devam Ediyor

Mesleki Eğitim Uluslararası Başarılarda Pay Sahibi Olmaya Devam Ediyor

Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Antalya'da düzenlenen II. GASTROANTALYA Uluslararası Yemek Yarışmasında gurur verici bir başarıya imza attı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 25-26-27 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenen uluslararası festivale katılan Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek - İçecek Hizmetleri Alanı öğretmen ve öğrencilerini festivalde kazandıkları madalyalarla birlikte makamında kabul etti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyet ve gururu ifade eden Müdür Ekici, konuşmasında; "Üretim, bir ülkenin ilerleme göstermesinin yegâne şartıdır. Meslek Liselerimizin varlığı bu ilerlemenin yapı taşını oluşturuyor. Buradan hareketle meslek liselerinde birçok farklı alanda öğrencilerimize beceri kazandırıyoruz. Yiyecek - İçecek Hizmetleri alanı da bunlardan biri. Öğrencilerimiz hangi alanda eğitim görüyorsa o alanın lideri olmayı hedeflemelidirler. İlimizdeki meslek liselerimizin kazandığı bu tür başarılar, öğrencilerimizin bu ilkeyi benimsediklerinin göstergesidir. 

Öğrencilerimizin kendi alanlarında uluslararası bir yarışmaya katılması eğitimleri açısından da oldukça değerli. Bu sayede sektörel gelişmelere yakinen şahit oluyorlar, mesleğin profosyonelleriyle tanışma imkanı buluyorlar ve fikir alışverişinde bulunabiliyorlar. Tüm bunları düşündüğümüzde; kazanılan madalyaların anlamı daha da artıyor. 

Festivalin hazırlık sürecinin başlangıcından bu yana büyük emek harcayan öğrencilerimizi, onlara daima destek veren değerli alan ve atölye şefleri ile öğretmenlerimizi gönülden kutluyorum. " dedi. 

Otuza yakın ülkeden yarışmacının katıldığı festivalde Türkiye ve Dünya'nın tanınmış şeflerinin oluşturduğu jürinin karşısına çıkan Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerimiz toplamda 4 altın, 13 gümüş, 6 bronz ve 1 merit madalyayla ödüllendirildiler. 

II. GASTROANTALYA Uluslararası Yemek Yarışmasından madalyalarla dönen öğrencilerimize İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici hediye takdim etti.

22-12-202122-12-202122-12-202122-12-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.