DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üretim Ekonomisinin Eğitim İçerisindeki Kilit Oyuncusu "Halk Eğitimi Merkezleri"

Üretim Ekonomisinin Eğitim İçerisindeki Kilit Oyuncusu

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Çal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çal İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Somut Olmayan Kültürel Miras Ürünleri ve Kadın İstihdam Ürünlerinin Denizli İhracatçılar Birliği'nde gerçekleştirilen tanıtımına katıldı. 

Eğitim ile üretim ekonomisinin ortak paydada buluştuğu kurumsal yapıların Mesleki Eğitim Okul ve Merkezleri ile Halk Eğitimi Merkezleri olduğuna dikkat çeken Müdür Ekici, konuşmasında; " 2023 Eğitim Vizyonu'nun Halk Eğitimi Merkezlerine açtığı bir ufuk da; üretim ekonomisine katkı sağlayabilme fırsatıdır. Bu kapsamda; Covid-19 salgınının ilk aylarından itibaren tüm ilçelerimizde olduğu gibi Çal Halk Eğitimi Merkezi'nde de maske üretimine başlandı. Üstelik Aralık ayı itibariyle, bu üretimler sayesinde, 10 milyonTL'lik bir rakama ulaşıldı. Vizyon Belgesi'nin eğitime açtığı bu önemli ufuk, bizlerin, zamanın ihtiyaçlarının yanı sıra milli-stratejik ihtiyaçlara da odaklanmasını sağladı. Bu vesileyle; Çal ilçemizde doğal ve yöresel gıda üretimini gerçekleştiridiğimiz Tarım Bakanlığı onaylı gıda işletmemizi, tekstil, dokuma ve baskı atölyelerimizi faaliyete geçirdik. 

Bir çoğu köylerde yer alan üretim kurslarımızda sosyal güvencesi bulunmayan 86 kadına istihdam sağlıyoruz. Ayrıca oluşan bu istihdam olanağının yanında, bugüne dek üretim ekonomisine 2 milyon TL'nin üzerinde bir katkı sağlamış olduk. 

DENİB'e yapmış olduğumuz bu ziyaretle ise; hali hazırda ürettiğimiz ürünleri bir adım daha öteye taşıyacak istişarelerde bulunma amacındayız. Başkan Hüseyin Memişoğlu'na gösterdikleri hassasiyet ve ev sahiplikleri için teşekkür ediyorum. " dedi. 

DENİB Başkanı Memişoğlu ise; konuşmasında " Çal Halk Eğitim Merkezi'nin bu kadar kısa zamanda bu denli ürün çeşitliliğine ve üretim kapasitesine ulaşabilmesi takdiri hak eden bir iş. Üretimlerinin markalaştırılması ve pazarlanması konusunda gerekli desteği sağlamaktan mutluluk duyarız." dedi.

23-12-202123-12-202123-12-202123-12-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.