DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Yardımcı Kaynak Kitaplar Basılı Olarak da Öğrencilerimize Dağıtıldı

Ücretsiz Yardımcı Kaynak Kitaplar Basılı Olarak da Öğrencilerimize Dağıtıldı

Türkiye genelinde 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar olan tüm sınıf ve kademelerde eğitim gören öğrenciler yardımcı kaynak kitaplardan yararlanma imkânına sahip oldular.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından basılı bir şekilde ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılan yardımcı kaynak kitaplar Denizlili öğrencilere ulaştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi ile Ressam İbrahim Çallı İlk ve Ortaokulunda öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, hem ilk elden yardımcı kaynak kitapları öğrencilerle buluşturdu hem de Bakanlığın yeni eğitim öğretim yılının başından bu yana yürüttüğü kaynak kitap projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı adına kaynak kitapları öğrencilere takdim ettiğini belirten Ekici, konuşmasında;" Tüm sınıf ve kademelerde eğitimde fırsat eşitliğini artırmak için ücretsiz olarak öğrencilerimize yardımcı kaynak kitap imkânı sunuldu. İlk etapta dijital olarak destekleyici yardımcı kaynak, etkinlik kitapları, fasiküller ve öğretmenlerimizin kullanabileceği materyaller yayınlanmaya başlandı. Bu kaynaklar içerisinde; çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS örnek soru kitapçığı, YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor. Bu kaynaklarla öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri ve böylelikle öğrenme süreçlerine katkı sağlanması, öğrenciler arasındaki fırsat eşitliğinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Daha sonra ise; yardımcı kaynak kitaplar dijital ortamdan basılı bir hale dönüştürülerek öğrencilerimize dağıtılmaya başlandı. Bu sayede öğrenci ve öğretmenlerimiz ihtiyaç duydukları materyal ve kitaplara arzu ettikleri şekilde ulaşmaya başladılar. Verilen bu desteklerin çeşitliliği ve niteliği de günden güne artmaktadır.

Öğrenci ve öğretmenlerimiz için hayata geçirilen her proje, kullanımlarına sunulan her eğitim enstrümanı ülkemizin geleceği için atılan büyük adımlarla eş değerdir. Yegâne amacımız; maarif davasında, öğretmenlerimizle bir olup bu ülke için büyük hayalleri olan gençler yetiştirmektir." dedi.

Denizli'de 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm kademelerde toplam 224.278 adet kitap öğrencilere ulaştırılmaya devam ediyor.

30-12-202130-12-202130-12-202130-12-202130-12-202130-12-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.