DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici'nin Yeni Yıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici'nin Yeni Yıl Mesajı

Her yeni yıl; yeni hedeflere, mutlu, huzur dolu müreffeh yarınlara ulaşabilmemiz için bizlere taze başlangıçlar ve yepyeni fırsatlar sunmaktadır. Geride bıraktığımız bir yıl içerisinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü sahip olduğu eşsiz potansiyeli harekete geçirerek eğitimimizin kalkınması, büyümesi, markalaşması, tanıtılması, ülkemizin ilklerinden birisi haline gelmesi için başlattığımız çalışmalarımız, yeni yılda da artarak devam edecektir. 

6 Eylül 2021 itibari ile okullarımız yeni eğitim-öğretim yılına başlamıştır. Denizli'deki veli, öğretmen ve öğrencilerimizin aşıya olan inançları ve bilime olan güvenleri sayesinde eğitimin yüz yüze devam etmesi sağlanmıştır. Yüz yüze eğitimin kesintisiz devam etmesi ile şehrimiz, eğitim adına önemli adımlar atma fırsatı bulmuştur. 

2021 Yılı'nın Eylül ayından bugüne kadar Mesleki Eğitim adına önemli adımların atıldığı bir zaman dilimi oluşmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan 18 Aralık 2021 tarihinde imzalanan mesleki ve teknik işbirliği protokolü kapsamında Merkezi Eğitim Merkezleri irtibat büroları açılmıştır. Ayrıca tüm Mesleki okullarda Mesleki Eğitim Merkezleri Programı açılmıştır. Bu kapsamda daha önce hizmet verenlerle birlikte 47 Mesleki Eğitim Merkezi eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Böylelikle birçok öğrencimiz meslek lisesi diplomasına, kalfalık, ustalık belgelerine kavuşurken 9,10,11. Sınıflara asgari ücretin %30'u, 12. sınıflara ise %50'sinin tamamı devlet katkısı olarak ödenerek işverenin üstündeki yük tamamen alınmıştır. Mesleki eğitim merkezlerine kayıt olan her öğrenci kayıt olduğu andan itibaren mezun olana kadar iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı devlet tarafından sigorta kapsamına alınacaktır. Bu kapsamda ülkemizde "aranan eleman" özelliklerine sahip kalifiyeli birey sayımız hızla artmaktadır. Devam eden çalışmalarla dönüştürülebilir atıkların geri kazanımı için meslek liselerimiz AR-GE çalışmalarına devam ederek "Sıfır Atık Projesi " ni hayata geçirmiştir. Ayrıca Mesleki Alan Çalıştayları ile üniversite, ilgili kamu kurumları temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, ortaokul müdür ve rehber öğretmenlerinin, alan öğretmenlerimizin ve sektör temsilcilerimizin katılımıyla 30 alanda devam etmektedir. Bakanlığımızın ve Sn. Emine ERDOĞAN' ın himayelerinde gerçekleştirilen "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" kampanyası ile ilimizde, 131 okulumuzun kütüphane donanım eksikliği Mesleki ve Teknik Liselerinin çalışmaları ile tamamlanmıştır. 

Mesleki Eğitim adına güzel gelişmelerin olduğu bir yıl olmasının yanında; bakanlığımızın her ayın ilk haftasında yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden destekleyici yardımcı kaynak, etkinlik kitapları, fasiküller, öğretmenlerimizin kullanacağı materyaller yayınlanması da eğitim adına önemli bir adımı oluşturmuştur. İlimizde de 2. sınıftan 12. Sınıfa kadar olan sınıf seviyelerindeki tüm öğrencilerimize yardımcı kaynaklar basılı olarak ulaştırılmaya başlanmıştır. 

Bahsedilenlerin dışında da daha iyiye, daha güzele ulaşmak adına; çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için el birliği, güç birliği içinde çalıştık. Yeni yılda da çalışmalarımıza aynı azim, kararlılık ve heyecanla devam edeceğiz. 

2022 yılının tüm insanlığa başta sağlık olmak üzere; barış, huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyor, verimli bir yıl olmasını diliyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.