DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güçlü Türkiye için Sektör ve Okullarımız Mesleki Eğitim Çalıştayları Devam Ediyor

Güçlü Türkiye için Sektör ve Okullarımız Mesleki Eğitim Çalıştayları Devam Ediyor

Mesleki eğitimde yaşanan dönüşüm ve gelişimin ilimizde mesleki eğitim veren okulların tüm alanlarında daha da hızlanması için  ilimizde mesleki eğitim veren 50 meslek lisesi bünyesindeki 30 meslek alanında; okul, üniversite ve sektör işbiriliğinde mesleki eğitim çalıştayları devam ediyor.

 

Güçlü Türkiye için Sektör ve Okullarımız Mesleki Eğitim Çalıştaylarında Buluşuyor adı altında yapılan  çalıştaylar  "Gıda Teknolojisi" alanı ile devam etti.

 

 Pamukkale Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Mahmut Gühan, Pamukkale Orhan Abalıoğlu MTAL  Müdürü, alan şefleri, rehberlik öğretmeni, sektör temsilcileri ve Pamukkale Üniversitesi öğretim görevlileri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "İçinde bulunduğumuz çağda mesleki eğitimin önemi kat kat artmış durumdadır. İlgi ve kabiliyetleri doğrultusunda alanında eğitim almış bireyler günümüzün aranan ve değerli çalışanları olarak görülmektedir. Bu anlamda da mesleki eğitim üretim ve istihdamın odak noktası haline geldi.

 

Meslek liselerimizde çocuklarımızı bu bilinç içerisinde yetiştiriyoruz. Onlara kendilerindeki potonsiyeli keşfetmeleri için rehberlik yapıyoruz. Yarının sanayicisi, iş  insanı, üreten ve geliştireni olacaklarının farkına varmalarını sağlıyoruz.  

 

Tüm bu çalışmları yaparken mesleki eğitim çalıştaylarımızla da sektör ve okullarımızı bir araya getiriyoruz. Sektör temsilcileri ve akademisyelerimizin eşliğinde meslek lislerimiz daha da güçleniyor" dedi.

 

Gıda Teknolojisi çalıştayında; ilimizde bu alanda faaliyet gösteren sektör işletmelerin ihtiyaçları ile eş güdümü sağlayan iş birliğinin sağlanması ve bölgesel bazda arz-talep dengesine yönelik  planlamalar yapıldı.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.