DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etkileşimli Tahta Destek Noktaları Meslek Liselerinde Hizmet Veriyor

Etkileşimli Tahta Destek Noktaları Meslek Liselerinde Hizmet Veriyor

Millî Eğitim Bakanlığınca 2010 yılında hayata geçirilen, eğitimde yenilik ve içeriklere daha hızlı ve etkin ulaşılmasını sağlayan FATİH projesi kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselerde her bir derslik Etkileşimli Tahta'lar ile donatıldı.

 

Okullarda öğretmen ve öğrenciler tarafından 2010 yılında günümüze aktif olarak kullanılan Etkileşimli Tahta'ların bakım ve onarımları meslek liselerinde oluşturulan Etkileşimli Tahta Destek Noktalarında yapılıyor.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ilimizde oluşturulan iki Etkileşimli Tahta Destek Noktasından biri olan Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Etkileşimli Tahta Destek Noktasında incelemelerde bulundu.

 

İlimiz geneli resmi okullarımızda 6400 derslikte Etkileşimli Tahtanın öğretmenler ve öğrenciler  tarafından kullanıldığını belirten Müdür Ekici "2010 yılından itibaren eğitim hayatına giren Etkileşimli Tahtalar bilgiye ulaşmada ve çağın gerekliliklerinin eğitim ortamlarına adaptesine büyük rol oynuyor.

 

Bakanlığımızca okullarımızda bulunan Etkileşimli Tahtaların bakım ve onarımlarının yerinde hızlı ve kendi imkanlarımızca yapılması adına meslek liselerimizin bünyesinde Etkileşimli Tahta Destek Noktaları oluşturuldu.

 

İlimizde de Orhan Abalıoğlu ve İş Adamları MTAL'de olmak üzere iki adet Etkileşimli Tahta Destek Noktası oluşturuldu. Bu iki okulumuz ilimiz genelinde bulunan Etkileşimli Tahtaların bakım, onarım ve desteklerini veriyor.

 

Meslek Liselerimiz çok yönlü olmalarının yanı sıra, eğitimin ve çağın getirdiği şartlar karşısındaki esnek yapıları sayesinde ihtiyaç duyulan her alanda hizmet verebilme kabiliyetine sahipler. Bu yönlerine en güzel örneklerden birisi de bugün ziyaret ettiğimiz Etkileşimli Tahta Destek Noktasıdır. Destek noktalarında öğretmenlerimiz hizmet verirken aynı zamanda öğrencilerimize de alanlarında eğitim vermiş oluyorlar" dedi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.