DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Süleyman Ekici'nin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Müdürümüz Süleyman Ekici'nin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Değerli mesai arkadaşlarım, sevgili öğrenciler, kıymetli veliler,

 

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nın birinci dönemini 21 Ocak 2022 tarihinde tamamlayacağız. Öğrencilerimiz, karnelerini alarak yarıyıl tatiline girecekler. Yarıyıl tatili, öğrencilerimiz için dinlenme, oyun oynama, kitap okuma, gezip görme, aile ve arkadaşlarıyla vakit geçirme ve sosyal hayatı yaşama noktasında önemli bir fırsat olacaktır.

 

Sevgili öğrenciler,

 

Eğitim hayatınızda, bir yarıyıl dönemini tamamlayarak karnelerinizi alacaksınız. Gayretinizden dolayı her birinizi içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun umut, azim ve cesaretin sizleri başarıya ulaştıracağına dair inancınızı daima koruyun. Başarmanın büyük bir çaba ve özveriyle geleceğini unutmayın. Bir eğitim-öğretim dönemi boyunca yoruldunuz. Hepiniz güzel bir tatili hak ettiniz. Yarıyıl tatilini hem dinlenme hem kendinizi geliştirme hem de eksiklerinizi gözden geçirmek için bir kazanç olarak görün. Bizler, öğretmenleriniz ve aileleriniz okuyarak ve yazarak dinlenmenizi temenni ediyoruz.

 

Değerli öğretmenler,

 

Biliyoruz ki eğitim-öğretim alanında birçok yöntem ve teknik geliştirilmiştir. Ancak eğitimin en önemli unsuru sizlersiniz. Geliştirilen fiziki imkânlar ve materyaller öğretmenlerimizin çabalarıyla öğrencilerimize ulaşmaktadır. Unutmayınız ki gelecek neslimiz, sizlerin gayretleriyle inşa edilmektedir. Sağladıkları katkılardan dolayı ilimizde görev yapan her bir öğretmen arkadaşıma teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

 

Kıymetli veliler,

 

Çocuklarımızın karne notları, onlarla birlikte bizlerin çabalarının ortak göstergesidir. Çocuklarımızın bütün yönlerini, karne notlarıyla değerlendirmemiz mümkün olamamaktadır. Karnedeki notlar, çocuklarımızın okuldaki derslerini nasıl ve ne seviyede öğrenebildiklerini göstermektedir. Unutmayınız ki her bir çocuğumuzun, karneye yansımayan farklı yetenekleri ve güzel başarıları bulunmaktadır.

 

Bizler çocuklarımıza sevgi, hoşgörü ve sabır duygularıyla destek olmalıyız. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara güven vermeliyiz. Millî, manevi ve evrensel değerlerle hayatta daha başarılı olmalarını sağlamalıyız. Bu duygularla öğretmen ve öğrencilerimizin sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.