DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli'ye Gelişinin 91. Yıldönümü Mesajı

Müdürümüzün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli'ye Gelişinin 91. Yıldönümü Mesajı

Saygıdeğer meslektaşlarım, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Ege Gezisi Programı çerçevesinde 4 Şubat 1931'de şehrimizi ziyaret etmişlerdir. Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli'mize teşriflerinin onur ve gururunu yaşamaktayız.

 

4 Şubat, Denizli tarihinde unutulmaz bir yere sahiptir. 4 Şubat 1931 Çarşamba günü öğlen saatlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü karşılayan Denizli halkı, genç cumhuriyetin bağımsızlık sevdasını tüm dünyaya haykırmıştır. Bu haykırışa vesile olan 4 Şubat'ın, Denizli için bağımsızlık sevdasının timsali olduğu unutulmamalıdır.

 

Denizli'miz, 91 yıl önce Ata'sını karşılarken duyduğu bağımsızlık sevdasını, bugün de aynı gurur ve heyecanla geleceğe taşımaktadır. Denizli, Cumhuriyet meşalesinin aydınlığını her alana yayan ve yansıtan bir şehirdir. Tarım, ticaret ve sanayi alanlarındaki başarılarıyla ülkemizin gurur kaynağı olan Denizli; kültür, sanat, turizm, spor ve eğitim alanlarında da öne çıkmaktadır.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler, akademik başarıyla birlikte eğitimin en önemli yapı taşlarından biri olan millî ve manevi değerlere büyük önem vermekteyiz. Denizli; Kazıkbeli, Miryokefalon ve nihayetinde Kurtuluş Savaşı'nda ön saflarda bağımsızlık için kanını ve canını vermekten kaçınmamış bir şehirdir. Millî Mücadele boyunca topraklarına düşman ayağı bastırmayan Denizli, bağımsızlığa olan inancını tarih sayfalarına yazdırmıştır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli'ye Gelişinin 91. Yıldönümünü kutladığımız bugün bizler, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden çalışmaktayız. Bizlere bırakılan mirası vatan, millet ve bayrak sevgisiyle taçlandırmanın sonsuz gayreti içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.