DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2022 Denizli Çalıştayı Yapıldı

TEKNOFEST 2022 Denizli Çalıştayı Yapıldı

 

Hayal eden, araştıran, geliştiren, üreten Türkiye için 2022 yılında Samsun'da düzenlenecek olan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline hazırlık amacıyla "Teknofest 2022 Tecrübe Paylaşım Etkinlikleri" adı altında Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü bünyesindeki okullarda görev yapan öğretmenler ile Teknofest 2021 finallerine katılarak ödül alan tecrübe sahibi öğretmenlerin buluşturulması ve bilgi paylaşımlarında bulunulması kapsamında ülkemiz genelinde 18 ilde Çalıştay yapılması planlandı.

 

İlimiz Merkezefendi İlçesi Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda yapılan Teknofest 2022 Denizli Hazırlık Çalıştayı açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, okul müdürleri ve öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici Teknofest 2022 Denizli Hazırlık Çalıştayı açılış konuşmasında "Sevgili gençler, hayal eden, kendini geliştiren, üreten ve irade ortaya koyan bir Türkiye için bizim yapacağımız çok şeyler var. Öncelikle akademik anlamda yapmış olduğumuz çalışmalar ile bunun yanında kültürel, sportif çalışmalar ve farklı projelerde etkili ve yetkili olabilmemiz için bizlere düşen çok önemli görevler var. Denizli olarak belli bir hedefi tutturmuş bir iliz. Ama daima daha iyisi için çalışıyoruz. Bizler sizleri hayata hazırlarken bugünün şartlarına göre değil geleceğe göre hazırlıyoruz. Bugün bugünde kalıyor. Yarını planlamak için kim nerede daha iyisini yapıyorsa onları geçmemiz gerekiyor ve onların yaptığından daha iyisini yapmak bir zaruriyet alini alıyor.

 

Her geçen gün adete devleşen bir etkinlik olan TEKNOFEST, Millî teknoloji hamlelerimizin buşuştuğu bir festival halini aldı. Bilimle iligli çalışmlar emekleme ile başlayıp yürüme ve koşma safhalarını geçerek büyük buluşlara yol açıyor. Denizlili olarak her alanda varlığınızı ispat etmeniz gerekiyor. Siz değerli öğrencilerimizin hayallerinde öğretmenleriniz, okullarınız ve bizlere her zaman destekçiniz olacağız. TEKNOFEST başvuruları 28 Şubat itibari ile sona eriyor. Denizli olarak hedefimiz Samsun ilinde gerçekleştirilecek olan festivalde çok fazla başvuru yaparak onlarca proje ile ilimizi temsil etmektir" dedi.

 

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü temsilcisi Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Ayhan Yağız, İlimiz İmam Hatip Okulları okul idarecileri, 4 takım lideri ile Acıpayam, Bozkurt, Buldan, Çal, Pamukkale, Merkezefendi ve Sarayköy ilçelerinden gönüllü olarak 30 Öğretmen ve 46 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen çalıştayda; Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Ayhan Yağız, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Teknofest İl Koordinatörü Serkan Eriş, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Öğretmeni Seyfullah Olgun, Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Elif Pelin Eriş, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Mehmet Ensar Çalışan sunumları ile Teknofest ile ilgili bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

21-02-202221-02-202221-02-202221-02-202221-02-202221-02-202221-02-202221-02-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.