DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" hayata geçirildi.

 

Millî Eğitim Bakanlığınca başlatılan projenin detayları ve ilimizden projeye dahil olan okullarda yapılacak çalışmalarının değerlendirme toplantısı Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici başkanlığında gerçekleştirdi.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, ve proje kapsamındaki Okul Müdürleri katıldı.

 

Proje kapsamında seçilen temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek uygulama hayata geçirilecek.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında "Sayın Bakanımızın açıkladığı "Temel Eğitimde 10 Bin Okul" projesi kapsamında yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere 19 ilçe Milli Eğitim Müdürü ve projede yer alacak okullarımızın Müdürleri ile bir toplantı organize ettik.Sayın Bakanımızın da uzun zamandır ifade ettiği gibi ve ayrıca MEB Şura kararlarının da ana temasını oluşturan Eğitimde Fırsat Adaleti temasının saha yansıması bu projedir.

 

Okullarımızın alt yapısından başlayarak yapacağımız iyileştirmeler ve ardından eğitimin niteliğinin artırılmasına yönelik gerçekleştireceğimiz çalışmaların yer alacağı proje kapsamında atılacak adımları;  personel eğitimi, öğrencilerimizin farkındalık düzeylerini artırma ve velilerimize yönelik yapacağımız faaliyetler takip edecek.

 

Tüm kapsamı göz önüne aldığımızda; projenin sahip olduğu bütüncül yaklaşım ve oluşturulan faydalar zinciri sayesinde kazanan Milli Eğitim'imiz olacak.

 

Aslında tüm eğitim çalışmalarının yegâne amacı 21. yy. becerileriyle donanmış öğrenciler yetiştirmektir.  Bunu sağlamak için de değişen dünya şartları, eğitimde yeni yaklaşımlar ve değerler, iyi örnekler gibi önemli olguları bir bütün olarak sahada uygulayamaya devam edeceğiz.

 

Proje kapsamında ilimizde öncelik olarak 70 okulumuzda çalışmalarımızı sürdüreceğiz; ancak bu çalışmaların helezonik bir etkisi olacak. Okul ve ilçeler arası entegrasyonlarla beraber bu etki Denizli'nin tümüne yayılacaktır. "Temel Eğitimde 10 Bin Okul" projesi; eğitimin niteliğinin desteklenmesine altyapı oluşturan bir Eğitim Projesidir" dedi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.