DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ateş Yaktık Demir Dövdük...

Ateş Yaktık Demir Dövdük...

21 Mart Türk Dünyasının Nevruz Bayramı İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen programla coşku içinde kutlandı.

 

Okul bahçesinde yapılan etkinliklere İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Kültür Turizm Müdürü Turan Veli Akyol, sendika temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve misafirler katıldı.

 

Okul öğrencileri tarafından kurulan Türk Cumhuriyetleri standlarının yer aldığı etkinlikte öğrenciler yerel kıyafetlerle Türk Cumhuriyetlerini kutlamalara katılanlara tanıttılar.

 

Türk Cumhuriyetleri tanıtım standlarını tek tek gezerek öğrencilerden bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında " 21 Mart Nevruz Bayramı Türk Dünyası ve tüm Türk Toplumları için önemli bir gün. Baharın uyanışı, göçmen kuşların yuvaya dönmesi, tabiatın hareketlenmesi ve her şekilde birlik ve beraberliğe vesile olan bir günümüzdür. Sevgili gençler böyle bir günde İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi olarak güzel bir organizasyon gerçekleştirdiğinizden dolayı çok memnun oldum. Bu kültürümüzü sizlerle beraber geleceğe aktaracağız. Türk Birliğinin sağlanması noktasında bu bayrak sizde olacak. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun. Türk Birlikteliği daim olsun diye nevruz ateşimizi yakarak, demir döveceğiz. Nevruz Bayramımız kutlu olsun" dedi.

 

21 Mart'ta bahar gelişi ve  doğa yeniden canlanışı simgeleyen  nevruz ateşi  İl Millî Eğitim Müdürü ve programa katılanlar tarafından yakıldı. Yakılan Nevruz Ateşin üzerinden  İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve etkinliklere katılanlar atladı. Program örs üzerinde demir döverek devam etti. Etkinlikler folklör gösterilerinin ardından sona erdi.

 

22-03-202222-03-202222-03-202222-03-202222-03-202222-03-2022

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.