DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hedef YKS 2022 Projesi Üniversite Kariyer Ve Bilimsel Gelişim Çalıştayı Yapıldı

Hedef YKS 2022 Projesi Üniversite Kariyer Ve Bilimsel Gelişim Çalıştayı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, Hedef 2022 YKS Projesi kapsamında destekleme yetiştirme kursları, bir üst öğrenime hazırlık çalışmaları, kamplar, tanıtım faaliyetleri, sınav ve soru rehberliği çalışmaları konu başlıklarıyla Üniversite, Kariyer ve Bilimsel Gelişim Çalıştayı, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin katılımıyla Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Denizli genelinde eğitim-öğretime devam eden 22 Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü ve Hedef YKS 2022 Projesi Koordinatör öğretmenlerine yönelik yapılan çalıştay, proje tanıtım sunumunun ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Süleyman EKİCİ'nin konuşmaları ile devam ettti.

Denizli'nin eğitim durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Müdür Ekici, konuşmasında; "İmam Hatip Okulları dediğimiz zaman milli, manevi değerle bilim, kültür, sanat ve teknolojiyi örüntülemiş gençlerin yetiştiği eğitim kurumları akıllara geliyor.

Hem ulusal hem de uluslararası sınav sistemlerini incelediğimizde; yeni nesil soru olarak adlandırılan 4-5 aşamalı sorularla karşılaşıyoruz. Eğitim ile ilgili Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu raporları ve ülke çapında hazırlanan raporları da göz önüne aldığımızda; ilimizin eğitim-öğretim açısından Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu görmek hepimiz için oldukça sevindirici. Ancak Denizli'de eğitimin çıtasını daima yukarı taşıma arzusuyla tüm eğitim paydaşlarıyla birlikte gayretlerimiz sürüyor.

Değişen Dünya'nın getirdiği yeni dinamiklerin eğitim sistemlerine yansıyan küresel düzeydeki etkileri, 21. yy becerileriyle donatılmış nesiller yetiştirmeyi olmazsa olmaz kılıyor.

Grafik ve görsel okuma, okuma-anlama becerilerinin geliştirilmesi, yorumlama kabiliyetinin artırılması İmam Hatip okullarında, Bakanlığımız tarafından başlatılan Kalite Takip Sistemi (KTS) sayesinde gerçekleştiriliyor.

Denizli olarak milli ve manevi değerlerini içselleştiren gençlerimizin hayatlarında edindiklerin başarıların çoğalması gayemizdir." dedi.

Konuşmanın ardından; Hedef YKS 2022 koordinatör öğretmenlerinin faaliyet, kamp, destekleme ve yetiştirme kursları, deneme sınavları ve görünürlük tanıtım çalışmaları sunumları yapıldı.

Çalıştayın birinci aşaması öğleden önce tamamlandıktan sonra öğleden sonra koordinatör öğretmenler tarafından Hedef YKS 2022 Çalıştay Raporu hazırlandı.

31-03-202231-03-202231-03-202231-03-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.