DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce imam hatip okullarında öğrencilerin eğitim öğretime devam ederken farklı yöreleri sosyo-kültürel açıdan tanımaları, tarihi ve kültürel miras bilinci kazanmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmaları amacıyla başlatılan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı değerlendirme süreci tamamlandı.

 

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programında ilimizden üç okulumuz projeye katılmaya ve hibe desteği almaya hak kazandı.

 

 Evliya Çelebi Değişim Programına başvuran 306 okuldan 153 projeden, 68 okulun 34 projesi desteklenmeye hak kazandı.

 

Program ile 441'i kız ve 342'si erkek olmak üzere toplam 783 öğrenci eğitim öğretim süreciyle birlikte çeşitli faaliyetler gerçekleştirecek.

 

İzmir'den Van'a, İstanbul'dan Gaziantep'e, Uşak'tan Giresun'a, Denizli'den Elazığ'a, Çankırı'dan Bitlis'e gerçekleşecek hareketlilikte öğrenciler 37 ilde toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ve Yazar Sezai Karakoç'a yönelik etkinlikler de yapacak.

 

Mayıs ve Ekim aylarında uygulanacak projelerde tarihi mekânlar; Müze, Kale, Camii, Külliye ve Medreseler, Bilim Merkezleri ve Üniversite Tanıtım Gezileri gerçekleştirecek, yarışmalarla ve halı saha maçlarıyla sportif; Sinema, Okçuluk, Ebru gibi Atölyelerdeki çalışmalara katılımla sanatsal etkinliklere katılacaklar.  Ayrıca ziyaretler sırasında yöresel lezzetlerin tanıtılması ve tattırılması yapılacak.

 

Öğrencilerin proje süresince edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını aktaracakları Evliya Çelebi Öğrenci Seyahatnamesi hazırlanacak.

 

Projeye katılmaya hak kazanan okullarımız;

 

1          Denizli / Merkezefendi - Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi- Evliya Çelebi'nin İzinde   Elazığ / Merkez - Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

2          Denizli / Tavas - Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi-Doğu ve Batının Kültür Paylaşımı:  Sivas/Denizli  -Sivas / Merkez - Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

3          Ordu / Ünye - Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi            Rahleden Rıhleye Genç Seyyahlar-Denizli / Merkezefendi - Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.