DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıfır Atık Projesi Kapsamında Atıklardan Kütüphaneler Oluşuyor

Sıfır Atık Projesi Kapsamında Atıklardan Kütüphaneler Oluşuyor

Sarayköy Halk Eğitimi Merkezi, kurumuş ağaç gövdesi ve atık raflardan kitaplık, eski dikiş makinesinden masa, kotlardan ve iplerden makrome yaparak "Sıfır Atık Kütüphanesi" kurdu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi, Sarayköy'de hayat buldu.

 

Sarayköy Halk Eğitimi Merkezi tarafından geri dönüşüm malzemelerinden kütüphane oluşturuldu.

 

Kurumuş ağaç gövdesi ile atık durumdaki raflar kitaplığa dönüştürüldü. Eski dikiş makinesinden ise masa yapıldı. Atıl durumdaki sandalye ve koltuklar oturma grubu olarak değerlendirildi. Kullanılmış kotlardan ve iplerden makrome yapılarak kitaplık oluşturuldu. Sıfır Atık Kütüphanesi'nin açılışı da geri dönüşüm malzemelerinin yer aldığı sergi ile yapıldı.

 

Sıfır Atık Kütüphanesi açılışına  Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İl Milli Eğitim şube müdürü Yavuz Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Kaya, daire amirleri, okul müdürleri, kursiyer ve vatandaşlar katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında,  "Sıfır Atık Projesi, ülke genelinde başarıyla sürdürülüyor. 'Kütüphanesiz okul kalmayacak' anlayışı içerisinde Sıfır Atık Projesi kapsamında il genelinde okullarımızın tamamında kütüphane kurduk. Halk Eğitimi Merkezlerince de ilk etap olarak 6 Halk Eğitimi Merkezimizde Geri Dönüşüm Kütüphanesi kurduk. Sarayköy Halk Eğitimi Merkezince oluşturulan kütüphanenin açılışında bulunmaktan mutluluk duydum. Geri dönüşüm malzemeleri burada başarılı bir şekilde değerlendirilmiş. Kütüphane ve sergide emeği geçen idarecilere, öğretmenlere, usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür ederim" dedi.

 

Srayköy İlçe Kaymakamı Celalettin Cantürk konuşmasında " Kütüphane Haftası içerisinde anlamlı bir projenin hayat bulmasından dolayı çok mutlu oldum. Farkındalık yaratan bu anlamlı projede emeği bulunan tüm eğitimcilerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

 

Protokol konuşmaları sonrası kütüphanenin açılış kurdelesi kesildi. Sonrasında kütüphanenin ilk kitap okuma etkinliği protokol  tarafından yapıldı.

 

05-04-202205-04-202205-04-202205-04-202205-04-202205-04-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.