DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuyan Denizli ve Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar Projeleri Afişleri Sergisi Açıldı

Okuyan Denizli ve Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar Projeleri Afişleri Sergisi Açıldı

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimiz geneli okullarda sürdürülmekte olan Okuyan Denizli ve Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar Projeleri için hazırlanan afişlerin sergisi açıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin yaptığı serginin açılışına, Eğitim Müfettişleri Başkanı Ethem Günay, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve müdürlük çalışanları katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Çok anlamlı bir günde beraberiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın değerli eşlerinin himayesinde başlatılan Kütüphanesiz Okul Kalmasın  projesi kapsamında ilimiz genelinde okullarımıza kütüphaneler kazandırdık. Akabinde buraların kitapla donatılması noktasında da farklı projeler yaptık. Hali hazırda devam eden bu çalışmalarla Denizli özelinde iki projemiz var. Okuyan Denizli ve Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar. Okuyan Denizli Projemizde bir kişinin bir kitabı okuduğunda 90'a yakın etkinlik yapabilme şansı var. Kütüphaneleriyle Yaşayan Okullar projesi ile kütüphanelerimizin adeta yaşayan yerler olmasını amaçladık. Kütüphanelerin etkinliklerin odağında olmasını istedik. Hangi dersimiz olursa olsun kütüphane içerisinde icra ettiğimizde, kütüphanemizdeki iklimin öğrenciye vereceği bir takım subliminal mesajlar ve etkilemesi olacaktır.

 

Sergisini açacağımız afişlerimiz; okumayı, okuma kültürünü ve bunun devamlılığını sağlamak ve yaygınlaştırma noktasında özgün bir çalışma oldu. Öğrencilerimizin kitap okuma etkinlikleri adına yaptıkları çalışmalar afişlerinde yer aldı. Bu da yapılan etkinliğin yerini bulduğunu gösteriyor. Denizli olarak akademik başarı anlamında hedeflerimiz belli. Hayat başarımı noktasında da öğrencilerimizi bu hayata hazırlamamız gerekiyor. Bu anlamda sosyal ve kültürel faaliyetler olmazsa olmazımızdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

Müdürlüğümüzde çalışma arkadaşlarımız kendi aralarında bir kitap halkası oluşturdular. Haftalık ve aylık olarak bir kitap okuyarak, bu kitabın değerlendirmesini yapıyorlar. Bende bu çalışmaların bir kaçına dahil oldum. Yaptıkları güzel ve anlamlı çalışmanın devamını diliyor başarılar diliyorum" dedi.

 

Okulların kitap okuma etkinlikleri kapsamında oluşturdukları 343 afiş, İl Millî Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında 7 grup halinde ikişer gün olarak sergilenecek olup sergi süresince ziyaretçilere açık olacak.

 

Sergi Tarihleri:

1.         Sergileme Tarihi: 14-15 Nisan 2022

2.         Sergileme Tarihi: 18-19 Nisan 2022

3.         Sergileme Tarihi: 20-21 Nisan 2022

4.         Sergileme Tarihi: 22-25 Nisan 2022

5.         Sergileme Tarihi:  26-27 Nisan 2022

6.         Sergileme Tarihi: 28-29 Nisan 2022

7.         Sergileme Tarihi: 09-10 Mayıs 2022

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.