DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 102. Yılını Coşkuyla Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 102. Yılını Coşkuyla Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın  102. Yılı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşku içinde kutlandı.

 

Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunma törenine Denizli Milletvekilleri Nilgün Ök, Yasin Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, siyasi parti temsilcileri ile okul  müdürleri  ve öğrenciler katıldı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosunda yapılan program ile devam etti.

 

Törene; Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasında  "Bugün bizler, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlatılan millî mücadelemizin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Türk milleti, Türkiye Büyük Millet Meclisini açarak küllerinden yeniden doğmuş ve dünyayı dize getirmiş, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk adımlarını atmıştır.

 

Türk milletinin ortaya koyduğu sarsılmaz irade ile kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinin asli görevi yasama erkini kullanmaktır. "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." ilkesi, Türkiye Büyük Millet Meclisinin temel dayanağını oluşturmaktadır. Bu temel dayanak, aynı zamanda millî mücadelemizin de ruhunu meydana getirmiştir.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1919'da Samsun'da ilk kıvılcımı yakılan Kurtuluş Savaşı'mızın kazanılmasında önemli rol oynamıştır. Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle istiklâl mücadelemizi zaferle sonuçlandırmıştır. Türk milletini topyekûn temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, aldığı kararlarla Kurtuluş Savaşı boyunca yazılan destanları taçlandırmıştır.  Devamındaki süreçte Cumhuriyet'in ilanı ile milletimizin ebediyete kadar hür yaşayacağı dünyaya ilan edilmiştir. 

 

Çocuklarımız ülkemizin ve milletimizin en büyük zenginliği ve umut kaynağıdır. Bu düşünceden hareket eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan'ı çocuklara armağan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bizler için çok önemli bir gündür. Bu önemli günde hoşgörünün, barışın, mutluluğun ve kardeşliğin hem ülkemizde hem de dünyada hüküm sürmesini temenni ediyorum. Bizler geleceğimizin teminatı, en kıymetli hazinelerimiz çocuklarımızı, inançla ve imanla millî ve manevi değerlere bağlı olarak yetişmeleri için çalışmaktayız.

 

Yüce Meclisin ilelebet pâyidar olmasını diliyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gönülden kutluyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum" dedi.

 

Kutlama Etkinlikleri Ahmet Çalışkan Anaokulu, Hasan-Veli Üğür Anaokulu, Denizli Ticaret Borsası İlkokulu, Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu, Hürriyet Ortaokulu, Merkez Ortaokulu ve Nezihe-Derya Baltalı BİLSEM öğrencileri tarafından hazırlanan gösterilerle devam etti.

 

Gösterilerin ardından ilimiz genelinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin hediyeleri Vali Yardımcısı Rıza Dalan ve İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından verilerek kutlama programı sonra erdi.

 

25-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.