DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhan Abalıoğlu MTAL Öğrencilerinden Susuz Motor Temizliği Hizmeti

Orhan Abalıoğlu MTAL Öğrencilerinden Susuz Motor Temizliği Hizmeti

Milli Eğitim Bakanlığının Mesleki Eğitimde başlattığı yeni dönüşümle birlikte öğrencilerin mesleki becerilerinin artırılması ve başta üretim olmak üzere birçok alanda aktif olarak çeşitli sektörlerde söz sahibi olmalarını sağlayacak becerilerle donatılması hedeflenmektedir.

Mesleki eğitimdeki bu yeni anlayışın Denizli'deki temsilcilerinden biri de Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Denizli-Pamukkale Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında öğrenim gören öğrenciler, alan öğretmenlerinin önderliğinde, araçlara susuz motor temizliği yaparak hizmet vermeye başladılar. Benzinli ve Dizel motorlu araçlar ile LPG'li araçların temizliği yapılırken; öğrencilerin de mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlandı.

Mesleki eğitimin çok yönlü ve birbirinden farklı birçok dalı kapsayan önemli bir eğitim ekosistemine sahip olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, konu hakkında yaptığı değerlendirmede; " Denizli'de mesleki eğitim veren 50 meslek lisesi bünyesinde toplam 30 farklı alanda öğrencilerimize mesleki beceriler kazandırıyoruz. Bakanlığımızın başlatmış olduğu dönüşümü kendimize yol haritası edinerek sektör ve saha tabanlı girişimlere hız verdik. Yaparak, yaşayarak öğrenen bir nesil ve kendini, içinde bulunduğu teknoloji çağının merkezinde konumlandırabilmeyi başarabilmiş bir gençliğe sahip olmak için çabalıyoruz.

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde vatandaşlara bu hizmeti veren öğrencilerimizi kutluyor, okul müdürümüz İbrahim Ertan Aktaş'a ve kıymetli öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

Aynı zamanda okulun döner sermayesine de katkı verecek olan "Susuz Motor Temizliği" hizmeti; araçların motor sistemlerindeki motor beyni ve elektrik tesisatına su kaçması, motorda küflenme veya pas oluşması gibi olası arızaların da önüne geçmektedir.

Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında yağ seviyesi, soğutma suyu, lastik hava basıncı kontrolü ile hava filtresi temizliği, fren-balata aşınması kontrolü ve hidrolik yağı kontrolü hizmeti de verilmektedir.

11-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.