DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Paneli Öncesi Son Anadolu Mektebi Yazar Okuması Servergazi Anadolu Lisesi Öğrencileri Tarafından Yapıldı

İl Paneli Öncesi Son Anadolu Mektebi Yazar Okuması Servergazi Anadolu Lisesi Öğrencileri Tarafından Yapıldı

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları  "Mustafa Kutlu" okul panellerinin sonuncusu Servergazi Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. 

 

Merkezefendi İlçesi Severgazi Anadolu Lisesi Konferans Salonunda katılımcılarını ağırlayan panele  İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici " Öğrencilerimizin, Türk Hikayeciliğinde bir marka olan Mustafa Kutlu'nun eserlerini irdeledikleri Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Panellerinden 6.'sını gerçekleştiriyoruz.

Yapılan bu okumalarda; yazarın biyografisi ayrıntılarıyla analiz edilerek eserlerinde geleceğe bakışı çok farklı başlıklar altında ele alınıyor. 

 

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları; nitelikli ve kalıcılığı olan okumalardır. Yazarı ve eserlerini tanımanın da ötesinde, bu eserlerin, çağımıza ve geleceğe tuttuğu projeksiyonu da daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor." dedi. 

 

Servergazi Anadolu Lisesi'nde düzenlenen ve 1 danışman öğretmen, 1 panel yöneticisi ile 4 panelistin katkı ve sunumlarıyla tamamlanan panelin ardından; Denizli'de, katılımcı okullar Haziran Ayındaki İl Paneli için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar.

16-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.