DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bugün 19 Mayıs. Samsun'da millî mücadele meşalemizin yakıldığı, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı büyük gündür. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

 

Tam 103 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Bandırma vapuruyla geldikleri Samsun'da kurtuluş mücademizin temellerini attılar. Unutulmamalıdır ki atılan bu temel, her şeyden önce bir milletin küllerinden yeniden var oluş mücadelesinin temelidir. Bu gerçeklikten hareketle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, genç Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Şüphesiz Türk gençliği kendisine bırakılan emaneti, sonsuza kadar muhafaza ve müdafaa edecektir.

 

19 Mayıs 1919 tarihi, bizler için en büyük gurur ve övünç kaynağımızdır. 19 Mayıs, Türk milletinin hür yaşama azminin, mücadele kararlılığının ve bükülmez cesaretinin tüm dünyaya haykırışının sembolüdür.  Türk milleti, 19 Mayıs 1919'da başlayan mücadelesini eşsiz zaferlerle taçlandırmıştır. Bu onurlu mücadelenin sonunda kurulan Cumhuriyet'imiz, dünyanın en güçlü devletleri arasında yer almaktadır.

 

Türk milleti olarak bizler, 19 Mayıs 1919'un ruhunu sonsuza kadar tek vücut, tek ruh hâlinde taşımaktayız. Hepimiz biliyoruz ki en büyük hedefimiz ebediyen hür ve bağımsız olarak yaşamaktır. Bunun için büyük bir iman ve inançla çalışmaktayız. Bu duygularla bugünün gençleri, yarının büyükleri değerli gençlerimize seslenmek istiyorum.

 

Sevgili gençler,

Her şeyden önce yarınımız sizlersiniz. Sizler ülkemizi geleceğe taşıyacaksınız. Manen ve madden daima kendinizi geliştirin. Çalışkanlıktan ödün vermeyiniz. Sözünüzle ve davranışlarınızla daima örnek olunuz. Yüksek irade sahibi olunuz. İradenizle, bizleri yok etmek isteyenlerin menfur emellerini boşa çıkarınız. Bağımsızlığımızın yılmaz bekçileri olunuz.

 

Bizler bedenen ve ruhen kendini geliştirmiş genç nesiller hedefine ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.