DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli'nin İlk İnovasyon Kampı Gerçekleştirildi

Denizli'nin İlk İnovasyon Kampı Gerçekleştirildi

AYDEM Fen Lisesi Girişimcilik Kulübü danışman öğretmenleri ve öğrencileri tarafından Denizli'nin ilk İnovasyon Kampı Caseafl'22 etkinliği gerçekleştirildi.

 

Denizli geneli okullardan 5'er kişilik 24 takımdan oluşan İnovasyon Kampına toplamda 120 öğrenci katıldı. Proje yönetimi ve geliştirmesi üzerine verilecek vaka çalışmalarının çözümü için katılımcılar üç gün süre ile çalışmalar gerçekleştirdi. Üç gün süren kampın sonunda jüri değerlendirmesinde dereceye giren takımlar ödüllendirildi.

 

Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, AYDEM Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Taşkın Osman Yıldız, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında "Girişimcilik, start up, inovatif fikirler artık çağımızın kelimeleri haline geldi.

 

Çalışmanın yanında hayal kuran, hayal kurarken tasarlayan ve 21. yy becerileriyle donatılmış nesiller yetiştirmek en önemli gayemiz. Bu gayemizi gerçekleştirirken de yeşil mutabakat planını özümsemiş, sıfır atık noktasında sürdürülebilir çevre bilincine sahip öğrencilerimizin geleceği inşa eden başarılı bireyler olacağından hiçbir şüphe duymuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi; "Eğitimde feda edilecek tek bir fert dahi yoktur."

 

İlimiz, 2021 yılı YKS sonuçları başarı oranları baz alındığında Türkiye'de 4. Sırada yerini almıştır. Tıpkı bu inovasyon kampında öğrencilerimizden oluşan takımların ekip olarak gösterdikleri üstün gayretler gibi ilimiz eğitimi; salgın sürecini de içine alan bu dönemde, eğitim yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve hayırseverlerimizin ekip ruhuyla çalışması sonucu üst sıralarda yer almayı başarmıştır. Bu veriler, Denizli olarak daha yüksek hedefler koymamızdaki en büyük motivasyon kaynağımızdır.

 

Aydem Fen Lisesi Girişimcilik Topluluğuna ve üç günlük kamp süresi boyunca değerli bilgilerini öğrencilerimizle paylaşan katılımcılara gençlerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca; Aydem A.Ş'ye ve Aydem Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı'ya Denizli eğitimine vermiş olduğu destekler için teşekkür ediyorum" dedi.

 

Üç gün süren İnovasyon Kampına katılan birbirinden değerli konuşmacılar, öğrencilere tecrübe ve deneyimlerini aktardılar.

 

Konuşmacılar:

 

Ceyhan Saldanlı: AYDEM Enerji Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa Kaynak: KAYNAK Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı

Sami Sezen: Yatırım ve finans uzmanı

Gürkan Semiz: PAÜ Öğretim Üyesi, Biyoloji Profesörü

Aycan Sayın: İletişim Uzmanı, Networker.


26-05-202226-05-202226-05-202226-05-202226-05-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.