DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Acıpayam'da Mesleki Beceri Yılsonu Sergisi Açıldı

Acıpayam'da Mesleki Beceri Yılsonu Sergisi Açıldı

Acıpayam'da 2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında mesleki eğitim sergisi düzenlendi.

 

Mesleki ve teknik eğitime katma değer katmak, tüm paydaşların bir arada hareket etmesini ve mesleki eğitimin ülke ekonomilerine sunduğu faydaları sergilemek amacıyla Avrupa mesleki beceriler haftası kapsamında Acıpayam mesleki yıl sonu sergisi açılışı, Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Acıpayam Belediye Başkanı Dr.Hulusi Şevkan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici' nin katılımları ile Acıpayam çarşı meydanında gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Süleyman Ekici serginin açılış konuşmasında "Acıpayam ilçemizde beş mesleki lisemiz bulunmaktadır. Mesleki okullarımızda; adalet, bilişim teknolojileri, çocuk gelişimi ve eğitimi, elektrik- elektronik teknolojisi, gıda teknolojisi, güzellik hizmetleri, metal teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarımı, moda tasarım teknolojileri, muhasebe ve finansman, pazarlama ve perakende, sağlık hizmetleri ve yiyecek içecek hizmetleri alanları olmak üzere 13 alanda 1.035 aktif meslek lisesi ve 490 mesleki eğitim merkezi öğrencisi olmak üzere toplam 1.525 öğrenciye mesleki eğitim verilmektedir.

 

Mesleki liselerimizde kurulan döner sermaye işletmeleri ekonomiye ve meslek lisesi öğrencilerimize büyük katkılar sağlamaktadır. Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde döner sermeye işletmelerinde; 2021 yılında 1.354.000 TL ve 2022 yılında bugüne kadar 564.000 TL' lik ciro elde edilmiştir. Bugün serginin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

Halkın da yoğun ilgi gösterdiği sergiyi gezen protokol üyeleri, mesleki ve teknik eğitim veren okul öğrencilerin ürettiği ürünlere hayran kaldı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.