DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Mesajı

Müdürümüzün Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Mesajı

5 Haziran Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak olan sınav, ilimiz genelinde öğrencilerimizin katılımı ve öğretmenlerimizin gözetiminde gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı bir ortamda sınavlara katılmaları için sınav yapılacak okullarımızda gerekli tedbirler alınmıştır.

 

Sınavlar bilgi ve beceri temeline dayalı olarak anlama, kavrama, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme, dikkat ve yeterlilikleri ölçmeyi hedeflemektedir. Öğrencilerimiz, stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava katılmaları durumunda bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtabileceklerdir. Bizler bütün gücümüzle ve gayretimizle öğrencilerimize nitelikli bir eğitim ortamı hazırlamaya çalışmaktayız. Başarının yolunun güvenmekten ve inanmaktan geçtiğini biliyoruz. Tüm öğrencilerimize başarı noktasında güveniyoruz. Öğrencilerimizin bu sınav sürecinden başarıyla çıkacaklarına inanıyoruz.

 

Öğrencilerimizi yetiştiren öğretmen arkadaşlarıma ve velilerimize teşekkür ediyorum. İlimizde 255 okulda 960 derslikte 13.197 öğrencinin katılacağı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak olan sınavda öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.