DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevre Dostu 1000 Okul Projesi Kapsamında Oluşturulan Geri Dönüşüm Kütüphanesi Açıldı

Çevre Dostu 1000 Okul Projesi Kapsamında Oluşturulan Geri Dönüşüm Kütüphanesi Açıldı

Pamukkale Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulunda Çevre Dostu 1000 Okul Projesi kapsamında oluşturulan Geri Dönüşüm Kütüphanesi açılışı ile Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık projesi kapsamında okul öğrencilerinin yıl boyunca geri dönüşüm malzemelerden hazırladıkları ürünlerin sergisi açılışı da gerçekleştirildi.

Geri Dönüşüm Kütüphanesi ve Sıfır Atık Sergisi açılışına Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Denizli Büyükşehir Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, sendika yöneticileri, davetliler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Öğrencilerimize temel eğitim seviyesine çevre bilincini kazandırabilmek ve sürdürülebilirliği fark ettirebilmek ve uygulayabilmek için bakanlığımız tarafından Çevre Dostu 1000 Okul Projesi kapsamında ilimizden 19 okulumuz Çevre Dostu Okul konseptine dönüştürülmüştür. Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulumuz yeşil okul olma çevre dostu okul olma noktasında enerji tüketiminin azaltılması, su tasarrufunun sağlandığı atıkların çöp olmadığı ve geri dönüştürülmesi adına okulumuzda birçok ünite kuruldu. Tüm bunların yanında yağmur sularının toplanması ve bu su ile okul bahçesindeki bitkilerin sulanması konusunda bir tesisimiz okulumuzda kuruldu. Biz tüm bu saydıklarımızı 19 ilçemizdeki 1 okulumuzla sınırlamayıp yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Yeni yapacağımız okullarımızda alt yapımızı buna göre hazırlamak istiyoruz. Geleceğimizi bırakacağımız gençlerimize daha sağlıklı daha yeşil bir çevre bırakmak istiyoruz. Standartların git gide yükseldiği okul konseptleri hedefimizdir. Geri dönüşüm kütüphaneleri ile öğrencilerimizin okuma kültürünü desteklerken aynı zamanda geri döşümden elde edilmiş ürünleri kullanırken çevre bilinci kazanmalarını sağlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin konuşması sonrasında protokol ve davetliler Çevre Dostu 1000 Okul Projesi kapsamında oluşturulan Sıfır Atık Sergisini gezerek eserler hakkında öğretmen ve öğrencilerden bilgiler aldı.

Programın sonunda  Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Denizli Büyükşehir Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve davetliler tarafından okul bünyesinde oluşturulan Geri Dönüşüm Kütüphanesi açılışı yapıldı.


03-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.