DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atık Malzemeler Öğrencilerin Ellerinde İkinci Bir Hayata Kavuştu

Atık Malzemeler Öğrencilerin Ellerinde İkinci Bir Hayata Kavuştu

Merkezefendi Naile Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi Dönüştürülebilir Sanat- Geri Dönüşüm Sergisinin açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin kestiği kurdele ile yapıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Sayın Hanımefendi Emine Erdoğan'ın himayeleriyle başlatılan "Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projesi" Denizli'de her kademede öğrenim gören öğrencilerimize çevre duyarlılığı kazandırmaya devam ediyor.

Çevre bilincinin sanatla iç içe geçtiği eserlerin önemini vurgulayan Müdür Ekici, konuşmasında; "Atıkların sürdürülebilir bir çevre için geri dönüşüme kazandırılması bilinciyle beraber doğayı koruma konusunda öğrencilerimizin hassasiyetlerinin artırılmasına katkı sağlayacak bir sergi açılışındayız.

Sıfır atık bilinciyle oluşturulmuş mekânların sayısını tüm okullarımızda yaygınlaştırıyoruz. Bakanlığımızın gösterdiği hızlı reaksiyona aynı hızla adapte olarak tüm eğitim kademelerinde çevreci fikirleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerimiz de farkındalık düzeylerini hazırladıkları bu sergi ile taçlandırdılar. Emeği geçen kıymetli idarecilerimiz, değerli öğretmenlerimiz, öğrenci ve velilerimize içtenlikle teşekkür ediyorum." dedi.

Dönüştürülebilir Sanat- Geri Dönüşüm Sergisi; okul müdürlüğünün koordinatörlüğünde, görsel sanatlar öğretmenlerinin rehberliğinde öğrencilerin hazırlamış olduğu 'Dönüştürülebilir Sanat' üretimlerinden ve yine biyoloji öğretmenlerinin rehberliğinde öğrencilerin hazırlamış olduğu 'Geri Dönüşüm' eserlerinden oluşuyor.

Açılışın ardından Müdür Ekici, sergiyi gezerek tek tek tüm öğrencilerden eserler ve yapım süreçleri hakkında bilgiler aldı.

07-06-202207-06-202207-06-202207-06-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.